Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Duotas startas atrankai į „Euroviziją“ PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Airina Vaičiulienė | 2010 m. sausio 06, Trečiadienis, 12:42

ATN.LT

 

Iki sausio 24 dienos Lietuvos televizijoje laukiama dainų paraiškų į nacionalinį "Eurovizijos" dainų konkursą. Trečiadienį oficialų paraiškų priėmimo startą paskelbęs LTV prodiuseris Jonas Vilimas sako, kad po sausio 24 dienos visą savaitę vyks dainų paraiškų perklausos. Galutinis dalyvių dainų sąrašas bus paskelbtas pirmosiomis vasario mėnesio dienomis.

"Vėliausiai vasario 1 ar 2 dieną bus paskelbtas galutinis nacionalinės atrankos dalyvių dainų sąrašas. Nacionalinė atranka vyks vasario-kovo mėnesį, bet apie tai mes kalbėsime tik po vasario pirmųjų dienų", - teigė J. Vilimas.

 

Prodiuseris primena, kad nacionalinėje dainų atrankoje gali dalyvauti visi Lietuvos piliečiai ir Lietuvoje gyvenantys užsieniečiai, galimi bendri Lietuvos atlikėjų ir užsieniečių projektai.

 

"Kai dėl dainų autorių, laikomės atviros pozicijos - dainų autoriai gali būti įvairių šalių piliečiai, nebūtinai Lietuvos. Dėl pačių dainų - reikalavimai yra griežtai "euroviziniai", t.y. daina - žodžiai ir muzika - neturi būti komerciškai publikuota ir (ar) viešai atlikta visa ar dalimis iki 2009 metų spalio 1 dienos. Maksimali dainos trukmė - 3 minutės, dainą gali atlikti daugiausia 6 atlikėjai, ir jokių gyvūnų scenoje - kačių, šunų, asilų.... Pliušiniai meškinai gali būti", - vardijo J. Vilimas.

 

Dainų atlikėjai turi būti sulaukę bent 16 metų amžiaus. Dainos kalbos pasirinkimas - laisvas. Dainos scenoje turi būti atliekamos gyvai - vokalas gyvai, instrumentinis atlikimas gali būti iš įrašo.

 

Pasak Lietuvos radijo ir televizijos generalinio direktoriaus Audriaus Siaurusevičiaus, "Eurovizijos" dainų konkursas Lietuvoje yra vienas iš svarbiausių renginių ir metų įvykių, nepriklausomai nuo to, kaip Lietuvos dainininkams pasiseka šiame konkurse.

 

"Dalyvauti konkurse yra ir didžiulis žiūrovų spaudimas, kurį mums sunku atlaikyti. Šįmet sužinoję savo biudžetą, kurį skiria valstybė (per 35 mln. Lt - ELTA), mes tikrai suabejojome savo galimybėmis dalyvauti "Eurovizijoje", bet atsirado partneriai "TEO LT", - sakė A. Siaurusevičius.

 

Jis priminė, kad "Eurovizijos" dainų konkursas yra Europos transliuotojų sąjungos renginys, o šios sąjungos vienintelė narė Lietuvoje yra Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, todėl nacionalinis transliuotojas yra ne tik dalyvis, bet ir vienas iš to konkurso rengėjų.

 

"Kviečiu mūsų visą muzikinį pasaulį aktyviai ruoštis ir dalyvauti, kad mes galėtume pasidžiaugti, jog padarėme viską. Visų pirma nereiktų žiūrėti į "Euroviziją" kaip į varžybas - bet kuriuo atveju dainininkai gauna didžiulę auditoriją. Tai pakankamai brangus malonumas mums, bet pakankamai pigus šalies vardo garsinimas", - teigė LRT vadovas.

 

Projektą parėmusios bendrovės "TEO LT" atstovai sako šįmet galėsiantys pasiūlyti naujų galimybių žiūrovams - tai visų atrankos ir konkurso dalyvių įrašai, kuriuos bus galima rasti ir peržiūrėti skaitmeninėje "Gala" televizijoje, taip pat sukurta interneto svetainė su "Eurovizijos" naujienomis ir fotoreportažais.
55-asis tarptautinis "Eurovizijos 2010" dainų konkursas šįmet vyks Norvegijos sostinėje Osle. Konkurse dalyvaus 39 šalys, skelbiama oficialiame konkurso tinklapyje. Daugelis šalių jau paskelbė nacionalines atrankas.

 

Konkurso pusfinaliai, kuriuose dalyvaus po 17 šalių, vyks gegužės 25 ir 27, o finalas - gegužės 29 d. Finaliniame koncerte ne konkurso būdu tradiciškai dalyvaus keturios šalys - Vokietija, Didžioji Britanija, Ispanija ir Prancūzija bei praėjusių metų šalis nugalėtoja - Norvegija, kuriai pergalę praėjusiais metais Maskvoje pelnė baltarusių kilmės atlikėjas Aleksandras Rybakas.

 

Praėjusiais metais Lietuvai atstovavęs Sasha Son (Dmitrijus Šavrovas) su daina "Love" pateko į finalą, bet jame užėmė trečią vietą nuo galo. Iki šiol aukščiausią vietą "Eurovizijoje" lietuviams pavyko užimti 2006 metais Atėnuose - tuomet grupė "LT United" su daina "We are the Winners" finale užėmė šeštąją vietą.

 

www.atn.lt

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla