Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Yra vilčių sumažinti traukinių eismą Mažeikiuose PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. spalio 30, Trečiadienis, 14:04

Naftos perdirbimo bendrovė AB „ORLEN Lietuva“ ir naftos produktų krovos terminalą valdanti AB „Klaipėdos nafta“ pasirašė ketinimų protokolą dėl galimo bendradarbiavimo tiesiant būsimą „ORLEN Lietuva“ produktų vamzdyną iki jūros.

 

„ORLEN Lietuvai“, kaip didžiausiai šalies bendrovei ir eksporto lyderei, naujasis produktotiekis yra gyvybiškai svarbus siekiant išlaikyti lietuviškų naftos produktų konkurencingumą pasaulinėse rinkose ir sukuria pagrindą ilgalaikei įmonės veiklai. Tai yra esminis veiksnys, užtikrinantis degalų tiekimą ir regiono energetinę nepriklausomybę. Be to, naftos ir jos produktų transportavimas vamzdynais yra ne tik ekonomiškiausias ir efektyviausias, bet ir ekologiškiausias transportavimo būdas.

 

„ORLEN Lietuva“ laiko „Klaipėdos naftos“ terminalą viena iš galimų produktotiekio tiesimo krypčių ir pradeda konsultacijas dėl bendradarbiavimo vamzdynu sujungiant Juodeikiuose esančią naftos perdirbimo produktų gamyklą su „Klaipėdos naftos“ terminalo infrastruktūra.

 

„Produktotiekio projektas iki jūros terminalo būtų naudingas tiek „ORLEN Lietuvai“, tiek visai Lietuvos degalų rinkai. Mūsų vertinimu, šios investicijos ne tik palengvins įmonės ekonominės veiklos motyvus, bet ir daugiau kaip dešimtadaliu, iki 11 mln. tonų per metus, padidins perdirbamos naftos kiekį. Tai leistų dar labiau sustiprinti „ORLEN Lietuvos“ pozicijas rinkose“, – sakė „ORLEN Lietuvos“ generalinis direktorius Ireneusz Fąfara.

 

Pagal energetikos įstatymo nuostatas produktotiekis yra valstybinės svarbos energetikos objektas, todėl „ORLEN Lietuva“ yra pasiūliusi įtraukti produktotiekį ir į naują Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos įgyvendinimo 2012-2016 metais planą. „ORLEN Lietuva“ Lietuvos Respublikos strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir įrenginių bei kitų nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių įstatyme yra minima kaip nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbi įmonė.

 

Mažeikių savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla