Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

PAGRINDINĖ GRIPO PREVENCIJOS PRIEMONĖ – SKIEPAI PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. spalio 14, Pirmadienis, 09:08
Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad ruduo (spalio–lapkričio mėn.) tinkamiausias metas ruoštis padidėsiančiam sergamumui gripu – skiepyti nuo gripo ir informuoti gyventojus apie nemedicinines gripo bei kitų ūminių viršutinių takų infekcijų prevencijos priemones.

Ūmias viršutinio kvėpavimo takų infekcijas gali sukelti daugybė virusų. Sergamumas jomis paprastai didėja prasidėjus rudeniui, vaikams pradėjus lankyti vaikų ugdymo įstaigas, esant glaudesniam sąlyčiui tarp žmonių. Labai paplitę sukėlėjai – rinovirusai, sukeliantys nesunkias ūmias viršutinių kvėpavimo takų infekcijas, ar respiraciniai sinciticiniai virusai, sukeliantys sunkius kvėpavimo takų pažeidimus, ypač mažiems vaikams ir vyresniems žmonėms. Paprastai gripu pradedama sirgti vėliau (baigiantis rudeniui–žiemą), Lietuvoje gripo epidemijos dažniausiai kyla jau po Naujųjų metų. Iš anksto neįmanoma tiksliai prognozuoti, kada prasidės gripo epidemija ir kiek ji truks. Kiekvienais metais gripu sergama skirtingai – skiriasi sergamumo lygis, hospitalizacijų dažnis ir kt.

Gripo virusai gali sukelti labai lengvos formos gripą, nuo kurio greitai pasveikstama savaime. Nors tokių atvejų daugiausia, tačiau reikia nepamiršti, kad gripo virusai gali sukelti ir sunkius susirgimus, kurie kartais baigiasi sunkiomis komplikacijomis ar net mirtimi.

Kai kuriems gyventojams gripas gali būti ypač pavojingas (pavyzdžiui, vyresnio amžiaus asmenims, sergantiems lėtinėmis ligomis, nėščiosioms), todėl jie turėti skiepytis nuo gripo kasmet. Pagal Nacionalinės imunoprofilaktikos 2009-2013 metams programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2009 m. kovo 31 d. įsakymu Nr. V-242 nuostatas, rizikos grupėms priskiriami asmenys skiepijami valstybės lėšomis.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad darbdaviai yra įpareigoti vertinti užkrečiamųjų ligų riziką darbo vietose, ir, jai esant, skiepyti darbuotojus darbdavio lėšomis. Kaip numatyta Darbuotojų, kurie skiepijami darbdavio lėšomis, profesijų ir pareigybių sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2004 m. spalio 14 d. įsakymu Nr. V-716, asmenims, kurie turėtų būti skiepijami nuo gripo darbdavio lėšomis, priskiriami asmenys, turintys sąlytį su gripo rizikos grupėmis ar daugeliu asmenų gripo epidemijos metu. Atsižvelgdama į tai, Sveikatos apsaugos ministerija ragina darbdavius pasirūpinti darbuotojų sveikata bei tuo pačiu mažinti gripo plitimo galimybes ir jo naštą visuomenei.

Gripas – užkrečiamoji liga, dėl kurios kenčia ne tik gyventojų sveikata, bet ir socialinis gyvenimas, o šalies ūkis patiria nuostolių dėl didelio sergamumo, komplikacijų, jų gydymo, nedarbingumo, vaikų ugdymo įstaigų nelankymo, masinių renginių ribojimo ir pan.

Sveikatos apsaugos ministerija primena:

  • Susirgus neiti į darbą, sergančių vaikų neleisti į vaikų ugdymo įstaigas, gydytis, kaip nurodė gydytojas;
  • Tinkamai ir dažnai plauti rankas: po tekančiu šiltu vandeniu, ne trumpiau kaip 20–30 sekundžių, nusiplovus rankas nusausinti;
  • Laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų – prisidengti nosį ir burną, vienkartines nosinaites nedelsiant išmesti, nusiplauti rankas.

 

Mažeikių savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla