Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Vyriausybė spręs dėl kreipimosi į ES teismą dėl išmokų žemdirbiams PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. rugsėjo 23, Pirmadienis, 12:36

Vyriausybė pirmadienį spręs, ar dėl Europos Komisijos Lietuvai pritaikytos tiesioginių išmokų žemdirbiams moduliacijos kreiptis į Europos Sąjungos Bendrąjį Teismą. Dėl šios moduliacijos nuo 2012 metų sumažėjo nacionalinės išmokos už gyvulius ir pasėlius.
Vyriausybė šiandien svarsto, ar kreiptis į teismą. (...) Vos tik pritars, turėtume iš karto išsiųsti dokumentus“, - informavo žemės ūkio ministro atstovė spaudai Ramunė Visockytė.


Liepos 19 dieną EK nutarė Lietuvos žemdirbiams skirti pereinamojo laikotarpio nacionalinę paramą už 2013 metus, tačiau taip pat numatė, jog išmokoms turės būti pritaikyta moduliacija.

Žemės ūkio ministerija rugpjūčio pabaigoje BNS informavo, kad sprendimo apskundimo terminas yra rugsėjo 23 diena.

Naują išmokų skaičiavimo būdą EK Lietuvai, kaip ir kitoms ES naujokėms, pritaikė dar pernai liepą. Tačiau tuomet Lietuva neapskundė sprendimo, todėl ūkininkams šiemet buvo sumažintos išmokos.

Pagrindiniai šalies argumentai, kodėl Lietuva neturėtų taikyti moduliacijos - ES išmokos šalies žemdirbiams dar nepasiekė bendrijos senbuvių vidurkio, balandį Lietuva pateikė nacionalinių išmokų planą, kuriame nebuvo apskaičiuota moduliacija, tačiau EK į šį dokumentą neatsižvelgė. Be to, anot R.Visockytės, EK sprendime yra vienas kitam prieštaraujančių teiginių.

Moduliacija numato, kad žemdirbiams, kurių bendra Europos Sąjungos ir nacionalinių išmokų už pieną, galvijus, žemės naudmenas bei kitos paramos suma viršija 5 tūkst. eurų (apie 17,3 tūkst. litų), šią sumą viršijanti paramos suma mažinama 10 proc., sumažinant nacionalinę išmoką.

Bendra nacionalinių išmokų suma šiemet siekė 109 mln. litų.

Lietuvos žemdirbiai dabar gauna išmokas, sudarančias apie 50 proc. ES vidurkio, būsimoje finansinėje perspektyvoje jas numatoma padidinti iki 65 proc. Žemdirbiai tikina, kad taikyti moduliaciją galima tik tada, kai išmokos pasieks ES vidurkį. 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla