Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Ligoninių būklė ir toliau blogėja PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. rugsėjo 12, Ketvirtadienis, 10:30
Valstybinė ligonių kasa (VLK) šiandien Seimo Sveikatos reikalų komitetui pateikė informaciją apie Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto (PSDF) surinkimą ir atsiskaitymą su sveikatos priežiūros įstaigomis.
PSDF biudžeto surinkimas nuteikia optimistiškai

VLK vadovo Algio Sasnausko teigimu, per 8 šių metų mėnesius bendras PSDF biudžeto surinkimas planuotas pajamas viršijo 115 mln. litų. Tiesa, 5 proc. didėjo ir išlaidos. Tai VLK direktorius siejo su padidėjusiu įstaigos finansavimu ir greitai vykdomu atsiskaitymu su gydymo įstaigomis. Be to, metų gale planuojama šį rezervą padidinti iki 266 litų. Taip pat 1,7 mln. litų A.Sasnausko vadovaujama ligonių kasa planuoja skirti gimdymo paslaugoms apmokėti.

Didžiųjų ligoninių padėtis ir toliau blogės


Nepaisant augančio PSDF biudžeto, asmens sveikatos priežiūros įstaigų padėtis ir toliau nedžiugina. Pasak A. Sasnausko, blogiausia padėtis šiuo metu yra respublikos ligoninėse: bendras jų nuostolis šių metų liepą siekė 34 mln. litų, ne ką geresnė situacija ir universiteto ligoninėse – jų biudžeto skylė – 17 mln. litų. Rajono ligoninės turi 13 mln. litų deficitą, regioninių ligonių nuostoliai siekia 8,7 mln. litų. Mažiausius, nė milijono litų nuostolių nesiekiančius, rodiklius demonstruoja slaugos ligoninės ir greitosios medicinos pagalbos stotys, o miesto poliklinikose, VLK direktoriaus pasakojimu, situacija visai nebloga – jos skaičiuoja 2 mln. litų pelną.

Didžiąją dalį pajamų sveikatos priežiūros įstaigos surenka iš PSDF biudžeto. Tik universiteto ligoninėse kone penktadalį lėšų gauna iš kitų šaltinių.
 

Ligoninės netaupo darbuotojų sąskaita


Komentuodamas taupymo sveikatos apsaugos sektoriuje tendencijas A. Sasnauskas pabrėžė, kad darbuotojų atlyginimai ligoninėms – tabu.

„Įstaigos, nors ir sunkiai besiversdamos, nesiima paprasčiausio būdo taupyti lėšas mažinant darbuotojų atlyginimų. Sveikatos sektoriaus darbuotojų užmokestis padidėjo puse procento“, – aiškino VLK direktorius.

Kita vertus, jis taip pat pridūrė, kad iš tiesų padidėjo tik slaugytojų atlyginimas, gydytojų alga šiek tiek sumažėjo.

Rajoninių ligoninių asociacijos vadovo Vyganto Sudario teigimu, atlyginimų kėlimas mažiau gaunantiems atsiliepia ir viduriniosios grandies personalui.

„Pakėlus atlyginimus žemiausios grandies atstovams, kai kurios įstaigos turėjo pakelti ir viduriniajai grandžiai“, – ligoninių biudžeto balansavimo keblumus dėstė V. Sudaris.

Išlaidos tik didės

Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos prezidentas Stasys Gendvilis taip pat pabrėžė, kad stacionarinės sveikatos priežiūros įtaigų padėtis šiuo metu yra blogiausia. Jo atliktos apklausos teigimu, tik 2 iš 47 ligoninių galėjo pasigirti teigiamais finansiniais rezultatais.

„Kuo daugiau paslaugų teikia, tuo didesni įsiskolinimai“, – konstatavo S. Gendvilis.

Jo manymu, personalo ar administracijos atsisakymas finansinių nuostolių nesumažintų, o su šildymo sezonu išlaidos tik didės.

„Baisu, kad (skolintojai – Alfa.lt past.) nepradėtų reikalauti per teismus vykdyti įsipareigojimų“, – baiminosi gydytojų vadovas.

Lietuvos ligoninių asociacijos prezidento Dalio Vaigino teigimu, daugelio sveikatos priežiūros įstaigų bankrotas gali būti neišvengiamas.

„Keista, kad krizė baigėsi kitose srityse, o sveikatos apsaugos sektoriuje tęsiasi“, – stebėjosi D. Vaiginas.

Sprendimas – rečiau guldyti į ligoninę?


VLK vadovo teigimu, problemos susijusios ne tiek su per mažu gydymo įstaigų finansavimu, kiek su jų veikos efektyvinimo būtinumu.

„Jų padėtis vis blogėja, bet jos (ligoninės – Alfa.lt past.) visgi veikia, jų veikla turi būti efektyvinama“, – aiškino A. Sasnauskas.

Pasak jo, Lietuvoje ypač daug gyventojų guldomi į ligonines. Lietuvoje 1000 gyventojų hospitalizacijos rodiklis (atvykusių į stacionarą pacientų skaičius per metus) siekia 20, kai kitose Europos šalyse tik 16. VLK direktorius siūlė, kad nemaža dalis susirgimų galėtų būti gydoma namie, kitaip tariant, norima stacionarinį gydymą keisti ambulatorinėmis paslaugomis.

Kliuvo ir šeimos gydytojams


Kadangi nemaža dalis į stacionarą atvykusių pacientų gauna siuntimus iš šeimos gydytojų, tai, S. Gendvilio teigimu, pastarieji galėtų labiau pasistengti neskirti stacionarinio gydymo taip dažnai.

„Šeimos gydytojai gal ne visada, nors jų finansavimas ir nesumažėjęs, atlieka savo pareigas“, – dėstė gydytojų vadovų prezidentas.

Kitąmet sveikatos apsaugos finansavimas vis dėlto didės


Posėdžio pabaigoje komiteto pirmininkės pavaduotojas Antanas Matulas pabrėžė, kad kitąmet, Finansų ministerijos duomenimis, sveikatos apsaugos finansavimas išaugs 45 mln. litų.


 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
FIFOCapitals@gmail.com  - Loan Offer   |2018-10-11 00:44:31
Do You Seek Funds To Pay Off Credits and Debts? { FIFOCapitals@gmail.com }
Is Here To Put A Stop To Your Financial Problems. We Offer All Kinds Of Loan
(Personal Loan, Commercial Loan, etc.) We Give Out Loan With An Interest Rate Of
1.00%. Interested Applicants Should Contact Us Via Email:
FIFOCapitals@gmail.com

Please Fill the Application Form Below:
- Complete
Name:
- Loan Amount Needed:
- Loan Duration:
- Purpose Of Loan:
- City /
Country:
- Telephone:
- How Did You Hear About Us:

If You Are Interested To Get
A Loan Then Kindly Write Us With The Loan Requirement. Please, Contact Us via
email: FIFOCapitals@gmail.com,,,
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla