Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Naujiems mokslo metams ruošiasi ir policijos pareigūnai PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. rugsėjo 02, Pirmadienis, 07:56
Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, siekdamas atkreipti dėmesį į tai, kad prasidėjus naujiesiems mokslo metams mokiniams būtų saugu kelyje į mokyklą ir iš jos, kad eismo įvykiuose nukentėtų kuo mažiau vaikų, skatindamas visus eismo dalyvius gatvėje elgtis drausmingai ir atsakingai, rugsėjo mėnesį tradiciškai paskelbė Saugaus eismo mėnesiu. Ketvirtadienį vykusioje spaudos konferencijoje policijos atstovai informavo, kad visą mėnesį saugumą Šiaulių miesto gatvėse bei apskrities keliuose užtikrins sustiprintos policijos pareigūnų pajėgos.

Tikrins jaunus vairuotojus


Didžiausias dėmesys bus skiriamas transporto priemonių vairuotojų elgesio kontrolei sankryžose, pėsčiųjų perėjose, motociklininkų, mopedų vairuotojų, dviratininkų elgesiui kelyje kontroliuoti. Nuolat įvairiose vietose bus vykdomi trumpalaikiai reidai, skirti vairuotojų blaivumui, apsvaigimui nuo narkotinių medžiagų patikrinti, saugos diržų naudojimo, vaikų vežimo automobiliuose kontrolei, taip pat moksleivių vairuojamų transporto priemonių patikrinimui.

Policijos atstovai pabrėžė, kad 11-12 klasėse besimokantys jaunuoliai, kurie sulaukia aštuoniolikos metų ir sėda prie automobilio vairo, neretai elgiasi neatsakingai, todėl prieš pamokas ir po pamokų prie mokyklų pareigūnai tikrins jų transporto priemones. „Prie mokyklų vykdysime reidus, kurių metu bus tikrinamas vairuotojo pažymėjimas, blaivumas, reikalinga dokumentacija, automobilio techninė būklė ir fiksuojami pažeidimai. Tolerancijos šioje srityje tikrai nebus. Nes jeigu išugdysime jaunus atsakingus vairuotojus, jie ir ateityje turės tvarkingumo pareigos jausmą“, – sakė

Laikinai einantis Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos biuro viršininko pareigas Teisutis Beržinskas.

Dalija „Laiškus vairuotojams“


Policijos atstovai informavo, kad jau nuo ketvirtadienio Kelių policijos biuras kartu su jaunaisiais policijos rėmėjais įvairiose miesto vietose dalijo prevencinę informaciją saugaus eismo tema – „Laišką vairuotojui“. Ši idėja atėjo iš Kauno, kur buvo surengtas konkursas vaikams ir šie galėjo parašyti savo mintis bei patarimus prie vairo sėdantiems asmenims. Vienas šių laiškų tapo prevencinės priemones dalomąja medžiaga.

Rugpjūčio 30 d. – rugsėjo 2 d. policijos pareigūnai įvairiuose Šiaulių miesto vietose įspės transporto priemonių vairuotojus, kad jie būtų atidesni prieš pėsčiųjų perėjas, jiems pakartotinai primins pagrindines eismo įvykių priežastis.

Rugsėjo 2-ąją pareigūnai organizuos prevencinę priemonę „Būk atsakingas eismo dalyvis“, kurios metu, prie pagrindinių Šiaulių miesto pėsčiųjų perėjų, eismo dalyviai bus raginami laikytis Kelių eismo taisyklių. Visiems eismo dalyviams bus siūloma pasirašyti Atsakingo eismo saugumo dalyvio deklaracijoje ir įsipareigoti laikytis Kelių eismo taisyklių.

Budės prie perėjų


Rugsėjo 1–6 dienomis Šiaulių apskrities policijos pareigūnai kartu su policijos rėmėjais, budės pėsčiųjų perėjose prie mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų. „Pareigūnų iš tiesų dirbs daugiau. Pernai metų praktika parodė, kad tai yra tikrai naudinga – per pirmąją rugsėjo savaitę buvo sužalotas tik vienas eismo dalyvis. Šiais metais rugsėjo pirmąją dieną bus budima prie dirbančių mokyklų pėsčiųjų perėjų, rugsėjo antrąją – prie visų mokyklų ir rugsėjo 3-6 dienomis yra numatyti budėjimai prie 36 perėjų“, – sakė Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro viršininkas Kęstutis Dičius.

Tiesa, pasibaigus pirmajai rugsėjo savaitei, prie perėjų „angelų sargų“ nebeliks, todėl vaikų saugumu turėtų pasirūpinti jų tėvai. „Tėveliai taip pat turėtų prisidėti prie vaikų saugumo ir bent kelis kartus savo atžaloms, ypač pirmokėliams, parodyti, kokiu maršrutu jiems reikia eiti į mokyklą. Prašome ir mokytojų, kad jie pabendrautų su vaikais, paklaustų, ar jie žino maršrutus, kuriais reikia eiti. Be to, visus pirmokus ir jų mokytojus kviečiame registruotis į mūsų saugaus eismo klasę, kur visą rugsėjo mėnesį kiekvienai pirmokų klasei vesime po paskaitą. Vėliau galėsime priimti ir vyresnio amžiaus vaikus“, - teigė K. Dičius.

Prižiūrės viešąją tvarką


Alkoholio kontrolės įstatyme nustatyta, jog kiekvienų metų rugsėjo 1-ąją draudžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais, išskyrus viešojo maitinimo įmones, todėl policijos pareigūnai šventės išvakarėse intensyviau kontroliuos, kad alkoholiniai gėrimai nebūtų parduodami ar nuperkami ir perduodami nepilnamečiams, o rugsėjo 1-ąją tikrins, ar prekybininkai nepažeidinėja alkoholio kontrolės įstatyme numatytų apribojimų.

„Kaip žinome, rugsėjo pirmoji yra sekmadienį. Tačiau lygiai taip pat priemonės sustiprintai bus vykdomos visą rugsėjo mėnesį, kad nepilnamečiai neturėtų jokios galimybės įsigyti alkoholinių gėrimų. Jokios tolerancijos pardavėjams, kurie parduos alkoholį nepilnamečiams, tikrai nebus“, -sakė Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Robertas Jagminas.

Viešosios tvarkos biuro vyriausiasis specialistas T. Beržinskas informavo, kad numatyta organizuoti tikslines policines priemones, siekiant užkardyti alkoholinių gėrimų vartojimą ir girtų asmenų pasirodymą viešose vietose. Policija pabrėžė, kad alus, sidrai – taip pat alkoholiniai gėrimai. Praėjusiais metais buvo pričiupti 9 neblaivūs nepilnamečiai. Pažvelgus bent penketą metų atgal, skaičiai kur kas įspūdingesni – apie 30-40.

Šių metų rugsėjo pirmosiomis dienomis ypatingas dėmesys bus skiriamas masinių susibūrimų, pasilinksminimo vietoms, taip pat atokesnėms vietoms, kuriose gali girtauti nepilnamečiai ir kiti asmenys. „Viešos vietos – tai tos vietos, kur jau ne kartą anksčiau buvo nustatyti pažeidimai. Patruliai turi tokių vietų sąrašą. Ir patys šiauliečiai puikiai žino tas vietas: auksinis berniukas, amfiteatras, bulvaras. Čia bus vykdomas ir viešas ir neviešas patruliavimas“, – sakė jis.


 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla