Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Siūloma iki 2014-ųjų liepos leisti gyventojams apsispręsti, kur ir kaip kaups pensiją PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. birželio 29, Šeštadienis, 09:17
Seimas spręs, ar daugiau negu pusmečiui pratęsti terminą, per kurį šalies gyventojai galėtų priimti sprendimą, kaip jie norėtų senatvei kauptis pensiją - grįžti į „Sodrą“ ar pervesti lėšas ir į „Sodrą“, ir į privačius pensijų fondus.
Jiems siūloma leisti sprendimą priimti iki 2014 metų liepos, o ne iki šių metų rugsėjo, kaip buvo Seimas nusprendęs anksčiau.
Seimas ketvirtadienį priėmė svarstyti atitinkamas Pensijų sistemos reformos įstatymo pataisas, kurias parengė darbietis-leiboristas Mečislovas Zasčiurinskas. Pataisas Seimas ketina priimti antradienį.

Parlamentarai jas priimti nori ypatingos skubos tvarka - be Vyriausybės išvados. Opozicijai jos pareikalavus, dėl to, kad Vyriausybė išvadą pateiktų balsavo 12 Seimo narių, prieš - 9, susilaikė 20 parlamentarų.

„Dabar duoti apsisprendimui penki mėnesiai, iš jų - trys vasaros mėnesiai. Tai nesąžininga žmonių atžvilgiu“, - BNS sakė pataisų iniciatorius M.Zasčiurinskas.

Nuo šių metų balandžio 1 dienos galima iš antros pakopos pensijų fondų grįžti į „Sodrą“ arba pasilikti pensijų fonduose. Pasiliekantys pensijų fonduose dar gali spręsti, ar skirti papildomų lėšų kaupimui, ir taip gauti valstybės paskatą. Apsispręsti gyventojams Seimas yra leidęs iki šių metų rugsėjo 1 dienos. Nauji pensijų fondų dalyviai gali rinktis tik tu variantus - vien „Sodrą“ arba dalyvaujant antroje pakopoje skirti ir papildomų lėšų kaupimui, ir taip gauti valstybės paskatą.

Nuo 2016 metų papildomos asmens lėšomis mokamos įmokos dydis sieks 2 proc. dalyvio draudžiamųjų pajamų, iš valstybės biudžeto mokamos įmokos dydis - 2 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio.


 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla