Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Nerimas: Baltijos jūra per tris dienas į krantą išmetė šešis ruonius PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. birželio 20, Ketvirtadienis, 07:14

Tonos kritusių karkvabalių, krūvos krante dvesiančių žuvų – lyg to būtų negana Baltijos jūra per tris dienas į krantą išplukdė šešių ruonių kūnus.
„Manau, kad tai rimta problema. Per savaitgalį teko pasirūpinti šešiais nugaišusiais ruoniais. Tokio dalyko dar nėra nė karto buvę“, – pasakojo Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto ūkio departamento vadovas Liudvikas Dūda.
Dar penktadienį pranešta apie nugaišusį ruonį Karklėje. Į pajūrio kaimelį vasaroti buvo atvykę vienos kompanijos darbuotojai. Paplūdimyje žmonės aptiko šiurpinantį vaizdą – negyvą ruonį.


Apie dar penkis kritusius ruonius Melnragėje ir Giruliuose Klaipėdos miesto savivaldybės darbuotojams pranešta šeštadienį ir sekmadienį. Kritę ruoniai išgabenti į Rietavą, kur jie utilizuoti.

„Vargu, ar čia atsitiktinumas. Gali būti, kad kažkam šie gyvūnai neįtiko. Greičiausiai ruoniai žudomi tendencingai. Manau, kad tai turi būti ištirta“, – aiškino L.Dūda. Pilkieji ruoniai – rimti žvejų konkurentai. Švedijoje ir Suomijoje netgi leidžiama juos šaudyti.

Jūrų muziejaus darbuotojai nesiėmė spręsti, kodėl krito ruoniai, nes neapžiūrėjo jų kūnų, negalėjo įvertinti žūties aplinkybių. Greičiausiai, anot jų, ruoniai neišgyveno įsipainioję į tinklus. Skaičiuojama, kad pakrantėse šiais metais jau surasta 11 nugaišusių ruonių.

Šiais metais Jūrų muziejų jau pasiekė keturi pamestinukai – į krantą išmesti ir išgyvenę ruoniukai. Jais visais pasirūpinta. 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla