Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Kai po žeme – elektros kabeliai PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. birželio 04, Antradienis, 08:45
Elektros skirstymo bendrovė AB LESTO, prasidėjus žemės kasimo, želdinių priežiūros darbų sezonui, gyventojams ir įmonėms primena apie būtinybę saugiai elgtis prie elektros požeminių bei oro linijų ir užtikrinti savo ir elektros tiekimo saugumą.
Būtina paisyti reikalavimų

Žemos ir vidutinės įtampos (4–10 kV) elektros oro linijų apsaugos zonos yra 2–10 metrų į abi puses, kabelių linijų – po 1 metrą, o jų saugumą užtikrinti turi žemės savininkai. Požeminiai elektros kabeliai dėl neatsakingo išorinio poveikio pernai mechaniškai buvo pažeisti daugiau nei 250 kartų – todėl elektros tiekimas buvo nutrūkęs daugiau nei 100 tūkst. vartotojų, kiekvienu atveju kyla didelė grėsmė žemę kasančių asmenų saugumui.

LESTO primena, kad, siekiant apsaugoti elektros tinklus, išvengti nelaimingų atsitikimų bei užtikrinti nenutrūkstamą elektros energijos tiekimą, būtina paisyti nustatytų elektros tinklų apsaugos zonų – jose nustatytos specialiosios žemės ir miško naudojimo sąlygos.

Reikia raštiško sutikimo


Elektros tinklų apsaugos zonose esančiuose žemės sklypuose gali būti vykdoma įprastinė žemės ūkio bei kita veikla, tačiau tik laikantis elektros tinklų apsaugos taisyklių. Apsaugos zonos ribose be raštiško LESTO leidimo negali būti vykdomi žemės kasimo, melioravimo, užtvindymo, įvairių statinių griovimo, remonto ir kiti darbai, sodinami ar kertami medžiai. Zonos ribose draudžiama įrengti sporto, žaidimų aikšteles, stadionus ir kt. Neinformavus LESTO elektros tinklų apsaugos zonose negalima ne tik kasinėti, bet ir genėti želdinių, kirsti medžių, kurie gali užvirsti ant elektros oro linijų, – būtina pasirūpinti saugumu.

Geriau nekasti


„Prieš vykdant žemės ūkio ar kitus kasimo darbus, būtina įsitikinti, ar jie nebus atliekami kabelių apsaugos zonoje – kitaip kyla didelė grėsmė gyventojų saugumui, elektros tiekimui, gresia administracinės nuobaudos. Požeminio elektros kabelio apsaugos zonoje (po 1 metrą į kiekvieną pusę) galima kasti tik iki 30 cm gylio, tačiau rekomenduojama apskritai nekasinėti, nes dėl grunto judėjimo kabelio gylis gali kisti“, – teigė Ervinas Pareigis, LESTO Dispečerinio valdymo departamento Režimų planavimo skyriaus vadovas. Jis priminė, kad, jei reikia atlikti kasimo darbus elektros kabelių apsaugos zonoje, LESTO teritoriniame skyriuje reikia gauti leidimus.

Kieno medžiai, tas juos ir tvarko


Atsakomybė ir pareigos už želdinių genėjimą prie oro linijų numatytos ir bendrovei LESTO, ir gyventojams bei žemės naudotojams, kurių želdiniai auga oro linijų apsaugos zonose ar šalia jų. LESTO rangovai želdinius kerta ir geni valstybiniuose ir privačiuose miškuose, taip pat nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, draustiniuose, kuriuose nutiestos elektros oro linijos.

Privačių valdų savininkų pareiga – kirsti ir genėti jiems priklausančius medžius ir krūmus, augančius šalia elektros oro linijų, darbus prieš tai suderinus su LESTO, nes neretai prieš pradedant tokius darbus reikia nutraukti elektros tiekimą. Miestuose, gyvenvietėse, miško parkuose, sodybose ir soduose, kuriuose nutiestos oro ir oro kabelių linijos, jų apsaugos zonose medžius ir krūmus kerta ir geni želdinius prižiūrinčios organizacijos arba žemės savininkai bei naudotojai. Medžiai yra privačių valdų savininkų ar jų naudotojų nuosavybė, todėl jie atsakingi už jų priežiūrą.

„LESTO darbuotojai elektros linijų apžiūrų metu ar esant gedimų turi teisę nupjauti ar apgenėti želdinių savininkų apleistus ar netinkamai prižiūrimus želdinius, jie rūpinasi saugiu elektros energijos tiekimu. Todėl raginame, kad gyventojai būtų atsakingi, pilietiški ir patys rūpintųsi jiems priklausančiu turtu – sodininkai tikrai geriau žinos, kaip tinkamai prižiūrėti želdinius“, – aiškino E.Pareigis.

Prieš sodinant reikia pagalvoti


Dažniausiai elektros oro linijos būna nutiestos daug anksčiau, nei po jomis pasodinti medžiai. Sodindami medžius žmonės turi žinoti, ar galės juos tinkamai prižiūrėti, kad jie nesiektų laidų. Visi darbai elektros tinklų apsaugos zonose derinami su želdinių ir nuosavybės savininkais, išskyrus avarinių gedimų atvejus.

Gyventojai, norėdami nugenėti apsaugos zonose augančius želdinius, turi kreiptis į LESTO, kad elektros energijos tiekimas laikinai būtų nutrauktas. Jei gyventojai mato, kad medžių šakos jau liečia laidus ar medžiai yra pavojingai pasvirę, apie tai turėtų pranešti LESTO bendruoju klientų aptarnavimo telefonu 1802. Šiuo telefonu galima pasiteirauti ir dėl žemės kasimo darbų, kitais aktualiais elektros energijos tiekimo klausimais.

LESTO inf.
 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla