Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Motociklininkų pergalė prieš „Regitrą“ – laikyti praktinio egzamino nereikės PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. kovo 19, Antradienis, 12:46

Prieš mėnesį kilusiame sąmyšyje dėl motociklininkų, kurie liko be teisės vairuoti galingus motociklus, sulaukta verdikto.

Vidaus reikalų ministerijos sprendimu, motociklininkai, įgiję teisę vairuoti galingus motociklus, turi būti ir toliau traktuojami kaip turintys teisę, o ne priskiriami žemesnei kategorijai, kaip padarė valstybės įmonės „Regitra“ atstovai.


Sprendimas paskelbtas po šiandien suorganizuoto susitikimo dėl teisės įgijimo vairuoti motociklus. Susirinkimo metu buvo aptarta teisių keitimo tvarka ir gautas patikinimas, kad visi motociklų vairuotojai, turėję A kategoriją su apribojimais ir atitinkantys 2013 m. sausio 19 d. visus keitimo į A kategoriją kriterijus, pažymėjimus galės pasikeisti nelaikę egzamino.


Prieš tai neigę, dabar turi nuleisti galvą


Liberalų sąjūdžio frakcijos organizuotame suinteresuotų grupių susirinkime dalyvavo asociacijos „Lietuvos motociklininkų klubas“ nariai, Liberalų sąjūdžio frakcijos, Vidaus reikalų ministerijos, Susisiekimo ministerijos, „Regitros“ ir Policijos atstovai.

Alfa.lt primena, kad po pirmos publikacijos „Regitros“ atstovai neigė atėmę teisę motociklininkams vairuoti galingus motociklus, esą jie tokios teisės net neturėjo.

„Kaip vairuotojas galėjo prarasti teisę vairuoti galingesnį motociklą, kai jis tokios teisės net neturėjo, – Alfa.lt yra sakęs Saulius Šuminas, „Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotojas. – Atsivertus vairuotojo pažymėjimo antrą pusę galima pamatyti, kad A kategorija suskirstyta į dvi dalis: viena dalis su apribojimais, kita be. Jei įrašyta data ties apribojimu, vadinasi, jis niekada neturėjo teisės vairuoti galingesnę transporto priemonę.“

Su tokiu teiginiu nesutiko nei Susisiekimo ministerijos atstovai, nei Policijos pareigūnai. „Jei asmuo vairuoja su pasibaigusio galiojimo pažymėjimu, tai nereiškia, kad jis neturi teisės vairuoti apskritai“, – Alfa.lt komentavo Lietuvos kelių policijos tarnybos vyr. specialistas Laimis Lagoneckis.

„Niekaip negaliu paaiškinti, kuo „Regitra“ užsiiminėja. Direktyvoje nėra numatyti kaitaliojimai tarp A kategorijos ir A2, todėl „Regitros“ veiksmų paaiškinti, kokiais teisės aktais vadovaujantis buvo atliekami pertvarkymai, negalime“, – Alfa.lt yra pasakojęs Susisiekimo ministerijos Kelių transporto ir civilinės aviacijos politikos departamento vyr. specialistas Aleksandras Stupenko.

Motociklininkų pusę palaikė ir Europos teisės departamentas, kuris taip pat nesuprato „Regitros“ veiksmų ir savaip interpretuojamų ES teisės aktų.

Padėtas VRM galutinis taškas


Prieš tai nuo komentarų susilaikiusi Vidaus reikalų ministerija (VRM), kuriai pavaldi įmonė „Regitra“, padėjo galutinį tašką. Gautame VRM nurodymo projekte, kuris artimiausiu metu bus paskelbtas oficialiai, rašoma:

„A kategorijos motociklų su žemesnėmis charakteristikomis vairuotojai, įvykdę SEAKĮ reikalavimus (2 m. stažo arba 21 m. amžiaus) iki 2013 m. sausio 19 d., įgijo teisę vairuoti ir kitus A kategorijos motociklus ir jų įgyta teisė turi būti prilyginama nuo 2013 m. sausio 19 d. galiojančiam A TP kategorijos klasifikavimo reglamentui, neatsižvelgiant į SEAKĮ nustatytą minimalų vairuotojų amžių.“

Esą tai atitiktų ir direktyvos, pagal kurią įvykdyti pakeitimai nuo 2013 m. sausio 19 d., 5 punkto nurodymą: „Ši direktyva neturėtų pažeisti iki jos taikymo datos suteiktos arba įgytos teisės vairuoti.“

VRM nurodyme taip pat rašoma, kad asmenys, neįvykdę SEAKĮ reikalavimo iki 2013 m. sausio 19 d., priskiriami A2 kategorijai.

7 tūkst. vairuotojų sutaupė pusę milijono litų


Įmonės „Regitra“ pateikta statistika skelbia, kad kovo 18 dieną yra 7 048 vairuotojai, turintys A2 kategoriją. Jiems prasidėjus sezonui laikyti praktinio vairavimo egzamino nereikės. Taip pat pranešama, kad yra kiek daugiau nei tūkstantis motociklininkų, neatitinkančių reikalavimų, kurie vis dėlto turės laikyti papildomą egzaminą.

Jei šių nurodymų bus laikomasi, tai galima laikyti motociklininkų pergale prieš įmonę „Regitra“, kuri pradžioje neigė atėmusi motociklininkams teisę, dabar turi pripažinti pralaimėjimą.

Baikerių teigimu, toks sprendimas turėjo įsigalioti iš karto, tačiau dėl institucijų nebendradarbiavimo kilo panika ir pyktis.


 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla