Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Mokyklose – nevaldoma streso dozė PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2012 m. rugsėjo 10, Pirmadienis, 06:51

Šiemet mokslo metų pradžia pažymėta liūdesiu – nusižudė du moksleiviai, dar dvi merginas per plauką suspėjo išgelbėti policija. Psichologai pripažįsta, kad mokslo metų pradžia, kaip ir bet koks pasikeitimas, – stresas moksleiviams. Tačiau kur kas didesnė bėda ne pirmosios dienos, o bendra aplinka mokymo įstaigose.

Neįveikia streso

Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos vokiečių kalbos mokytoja metodininkė ir psichologė Genovaitė Vadaišienė įsitikinusi, kad tiek mokslo metų pradžia, tiek pats ugdymo procesas kelia didžiulę įtampą moksleiviams.


„Bėda tai, kad mūsų mokyklose nemokoma, kaip įveikti stresą. Todėl vaikai su įtampa bando susidoroti perimdami tėvų streso įveikimo modelį – rūkymą, alkoholį, kavą, buvimus su draugais. Juk niekam ne paslaptis, kad į pamokas šalies mokyklose moksleiviai ateina ir girti, ir pagiringi, ir rūkoma“, – tikino pašnekovė.

Pasak psichologės, mokslo metų pradžia moksleiviams kelia įtampą, nes tai – per vasarą įprasto ritmo pasikeitimas. To pavyzdys – ir moksleivių skundai, kad, net praėjus porai dienų po grįžimo į mokyklą, parėję namo jie tegali miegoti.

Tačiau didžiausią stresą kelia ne mokslo metų pradžia, bet pats ugdymo procesas, už kurį itin atsakingi pedagogai ir tėvai.

„Paskelbta, kad vėl keičiasi egzaminų sistema, moksleiviai vėl jaučia įtampą. O ką daro didelė dalis pedagogų? Užuot moksleivius palaikę, nuraminę, sakydami, kad viską bendromis pastangomis galima įveikti, baugina, kad nepavyks egzaminų išlaikyti, kad neįstos į aukštąsias mokyklas. Tokie dalykai tikrai neprisideda prie gero psichologinio klimato mokyklose“, – kalbėjo mokytoja.
 

Didžiulė problema yra ir nesusikalbėjimas tarp paauglių bei suaugusiųjų. Pastarieji, pasak G. Vadaišienės, turi visai kitokias bendravimo normas nei suaugusieji, todėl kartkartėmis net į paauglių vartojamus keiksmažodžius reikia nekreipti dėmesio.

„Vienose mokyklose tolerancijos lygis yra aukštesnis, kitose – žemesnis, todėl būna, kad moksleiviai baudžiami už tai, ko nesupranta suaugusieji, nors pagal jų bendravimo normas, kas suaugusiems pasirodė nenormalu, buvo normalu. Dėl to irgi kyla daug streso. Žinoma, žeminimams ir patyčioms jokios tolerancijos būti negali“, – sakė pedagogė.

Būtent todėl, mokytojos manymu, mokyklose turėtų atsirasti daugiau projektų, mokymų, kurių tikslas būtų parodyti moksleiviams, kaip pozityviai įveikti stresą.

Skambučių nedaugėja

Vilniaus miesto psichologinės-pedagoginės tarnybos vadovės Romos Vidos Pivorienės teigimu, mokslo metų pradžia itin didelio streso moksleiviams nekelia. Ypač jei kriterijumi būtų pasirinktas į tarnybą skambinančių moksleivių skaičius.

Pastarąją savaitę pasitaikiusių dviejų moksleivių savižudybių ir dviejų bandymų nusižudyti psichologė su mokslo metų pradžia sieti nelinkusi.

„Savižudybei apsisprendę žmonės dažnai turi ne vieną priežastį. Tiesiog kažkokia aplinkybė ar nutikimas perpildo taurę. Tačiau grįžimas po vasaros į mokyklą vargu ar gali būti tokia priežastimi“, – abejojo specialistė.

Žinoma, baimė ir stresas gali kilti dėl kitų dalykų: bendraamžių patyčių, nesėkmių moksluose, tėvų baimės, nesutarimų su pedagogais.

Išgelbėjo paskutinę akimirką

Kaip Alfa.lt jau rašė, pirmadienio vakarą Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate iš rajono medikų buvo gautas pranešimas, kad Kauno rajone, Kulautuvoje, šalia upės, vieta nebuvo tiksliai nurodyta, Kauno link eina dvi penkiolikmetės kaunietės, kurios, norėdamos nusižudyti, išgėrė kažkokių vaistų.

Ieškoti merginų išvyko keli patrulių ekipažai ir kinologas su šunimi.

Nurodytoje vietoje, šalia Kulautuvos, policijos pareigūnai ieškodami merginų „šukavo“ mišką. Paiešką apsunkino ir tai, kad buvo vėlus metas ir greitai sutemo. Miške policijos pareigūnai, pasinaudodami mobiliojo ryšio priemonėmis, skambino į merginų mobiliojo ryšio telefonus ir apie 22.40 val. išgirdę vienos iš merginų turėto telefono skambučio garsus pagal juos sekė iki vietos, kur itin tankiuose krūmuose ir rado gulinčias penkiolikmetes. Viena iš merginų buvo be sąmonės, kita į jas radusius pareigūnus dar reagavo. Pareigūnai ant rankų merginas išnešė iš miško bei perdavė medikams.

Dar dviejų nusižudyti nusprendusių paauglių išgelbėti nepavyko.

Lietuvos telefoninės psichologinės pagalbos tarnybų asociacijos telefonų numeriai ir darbo laikas

Pokalbiai telefonais, kurių numeriai prasideda 8 800 xxxxx, skambinantiems nemokami. Šiais numeriais galima skambinti iš visos Lietuvos.

Psichologinės pagalbos tarnyba – Telefono numeris – Darbo laikas

Jaunimo linija, budi savanoriai konsultantai – 8 800 28888 – I-VII visą parą;

Vaikų linija, budi savanoriai konsultantai, profesionalai – 8 800 11111 – I-VII 11:00 - 21:00;

Rusakalbių linija, budi savanoriai konsultantai – 8 800 77277 – Laikinai neveikia;

Pagalbos moterims linija, budi profesionalai, savanoriai konsultantai – 8 800 66366 – I-V 10:00 - 21:00;

Vilties linija, budi profesionalai, savanoriai konsultantai – 8 800 60700 – I-VII visą parą
 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla