Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Karščiai žmones verčia kreiptis ir į medikus PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2012 m. liepos 29, Sekmadienis, 07:42

Medikai sako, kad pastarosiomis dienomis išaugo besiskundžiančių šilumos sukeltomis sveikatos problemomis.

Žmones kamuoja širdies ir kraujotakos sutrikimai, apsinuodijimai maistu. Gydytojai įspėja gyventojus būti atsargius – saugotis tiesioginės saulės spindulių, daugiau vartoti vandens ir negerti alkoholio, praneša LRT Televizijos naujienų tarnyba.
Kaitra, užplūdusi Lietuva, šį savaitgalį nesitrauks. Lauke tvyrantis 30 ir daugiau laipsnių karštis jau pasiglemžė mažiausiai vieno žmogaus gyvybę.


Tuo metu miestuose žmonės nuo karščio gelbėjasi slėpdamiesi pavėsyje ar besiturkšdami fontanuose.

„Saugomės, einame į kavines, į požeminius tunelius – ten, kur vėsiau, kur yra oro kondicionieriai“, – teigė kalbintas vilnietis.

Medikai sako, kad savaitgaliais, o ypač kai užplūsta karščio banga, jie paprastai sulaukia dešimtadaliu daugiau sunegalavusių žmonių skambučių.

„Šiandien prognozavo 33 laipsnius karščio, tai kaip Lietuvos sąlygomis tai jau yra daug. Mūsų organizmai, mano manymu, nėra prie tokio karščio pripratę. Na, mes ir patys nelabai gerai jaučiamės, norime būti prie upelio, pavėsyje“, – pastebėjo greitosios medicinos pagalbos gydytojas Vladas Mireckas.

Dažniausiai pacientai skundžiasi širdies ritmo sutrikimais, padidėjusiu kraujospūdžiu, kraujotakos problemomis, pasitaiko ir pavienių šilumos smūgių. Jie, anot medikų, ypač pavojingi, nes laiku nesuteikus pagalbos žmogus gali ir mirti.

„Taip pat žmonės kreipiasi dėl vėmimo, viduriavimo, karščiavimo, ko nebuvo iki šiol. Reiškia, jau yra maisto toksikos infekcija – salmoneliozė ar kažkas panašaus. Nes karštyje labai greitai genda maistas, todėl jį reikėtų stengtis naudoti tik šviežią ir geriausia, jei yra galimybių, pačiam pasigaminti ir nelaikyti pagaminto kelias dienas“, – patarė Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties direktoriaus pavaduotoja Vanda Pumputienė.

Perkaitus saulėje medikai pataria kuo skubiau susirasti pavėsį, drėgnu rankluoščiu atvėsinti kūną ir kviesti greitąją medicinos pagalbą. Taip pat žmonės įspėjami nukentėjusiajam neduoti jokių vaistų.

Pasak medikų, tokiu oru itin pavojingas alkoholis. Jis tirština kraują, tad kraujagyslėse gali susidaryti trombai ir rimtai pakenkti sveikatai.

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla