Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Laimutė Stankūnaitė: mergaitė nuo rugsėjo eis į mokyklą, aš ieškosiu darbo PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2012 m. liepos 18, Trečiadienis, 09:05

Jau 2 mėnesius vėl kartu gyvenančios valstybės saugomos Laimutė Stankūnaitė su dukra tikina besijaučiančios puikiai, tačiau skundžiasi per dideliu politikų dėmėsiu.

Praėjo lygiai du mėnesiai   po dramatiško teismo sprendimo įvykdymo Garliavoje, kai mergaitė  buvo grąžinta motinai Laimutei Stankūnaitei. Nurimus aistroms, toliau nuo visuomenės ir vadinamosios violetinės minios akių mergaitė su motina gyvena įprastą gyvenimą. Apie savo kasdienybę, mergaitės susitikimą su seneliais Laimute ir Vytautu Kedžiais, Neringos Venckienės užmojus politikoje L.Stankūnaitė pasakojo interviu „Info TV“  laidai „Info diena“.


– Prabėgo du  mėnesiai nuo dramatiško teismo sprendimo įvykdymo, kaip jūs su dukra gyvenate šiandien?


L.Stankūnaitė: Iš esmės tai tikrai, palaukit sekundėlę [mamyte, mamyte, ateik, ką parodysiu...Tuoj, minutėlę dukryte, tuoj ateinu, gerai?] Atsiprašau. Tai, kaip matot, mes šauniai jaučiamės, ilsimės, ir visas tas laikotarpis sėkmingai eina reabilitacijos link. Tai, kas buvo anksčiau, prisimenu kaip siaubingą košmarą. Dabar viskas yra gerai, ruošiamės mokslo metams. Viską ruošiamės, dokumentus, ieškome mokyklos, bet dėl saugumo nelabai galiu daugiau pasakoti.

– Ar galima sakyti, kad jūsų gyvenimas grįžta į normalias vėžes?


L.Stankūnaitė: Tikrai galima taip sakyti, yra šiokie tokie suvaržymai, bet natūralu – gyvenam kol kas po padidinamuoju stiklu. Yra didelis susidomėjimas politikų, kuris, mano nuomone, turėtų būti tikrai mažesnis ir orientuotas kiek kitaip. Ne į privatų šeimos gyvenimą, o ten, kur jų darbas iš tikrųjų yra reikalingesnis.

– Jus buvo aplankę Seimo nariai, gal sulaukėti ir daugiau vizitų, prašymų pasimatyti?


L.Stankūnaitė:  Prašymų... jų visada buvo ir bus, bet norėčiau paprašyti žmonių iš Seimo ir politikos, tai yra mūsų gyvenimas ir tikrai nesiruošiu iš savo gyvenimo daryti realybės šou. Kiek tai bus reikalinga, kas liečia vaiko teises, sveikatą, kiti dalykai, tai tikrai bus informuoti specialistai. Aš jaučiu didesnį persekiojimą iš politikų, susidomėjimą didelį, nes seimo rinkimai, tai kiekvienam reikia pasirodyti kokie mes geri.  Iš tikrųjų tai skaudina, kai per kažkieno nelaimę bandoma pasidaryti sau laimę. Tas tikrai nemalonu.

– Prakalbote apie Seimo rinkimus.  Neringa Venckienė taip pat ketina juose dalyvauti. Ar nebijote, kad tema vėl bus eskaluojama, vėl prasidės jūsų persekiojimas?

L.Stankūnaitė: Na, tai ji tiesiogiai ir pasakė, kad jai mano vaikas buvo ir tebėra gera reklama jos ėjimui į seimą, jei taip galima pasakyti. Taip, reklama brangiai kainuoja, o pakelti triukšmą tokį ir per pačią skaudžiausią temą – vaikus – labai paprasta. Ir išgalvoti pedofiliją – taip pat.

– Ar mergaitė kalba apie gyvenimą su seneliais Kedžiais ir Neringa Venckiene?


L.Stankūnaitė: Nesistengiu klausinėti, bet, kaip patarė specialistai, kai mergaitė pati nori, apie tai kalbamės. Galiu tik tiek pasakyti, nesileisdama į detales, kad iš to ką aš sužinojau iš savo dukters, dar kartą patvirtina mano išsakytus žodžius, kad viso to nebuvo. Tai yra kažkieno gerai sugalvota ir sistemingai sukurta istorija tam, kad įgyvendintų savo interesus. Tikrai nenoriu apie tai šnekėti, jau daug prikalbėta,  noriu kaip galima greičiau grįžti į normalų gyvenimą ir duoti kuo mažiau interviu, kad mes galėtume gyventi kaip visos normalios šeimos.

L.Stankūnaitė baigdama pokalbį patikino, kad artimiausiu metu, vos suradus mergaitei mokyklą,  ji pati imsis darbo paieškų, jei pavyks – kibs į teisės studijas.

Specialistai: Viskas gerai

Valstybės saugomas  L.Stankūnaitę ir jos dukrą reguliariai  lanko vaikų teisių apsaugos specialistai ir psichologai. Jie netrukus turi atsakyti į vaiko teisių apsaugos kontrolierės Editos Žiobienės užklausą ir atsiųsti išsamią ataskaitą apie padėtį šeimoje.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras tikina neturintis jokių signalų, kad L.Stankūnaitės šeimoje būtų kokių nors problemų.

„Aš esu labai aiškiai pavedęs, kad jei bus nerimą keliančių žinių arba situacija kokiu nors atžvilgiu bus probleminė, kad turėčiau tokią informaciją. Tokios informacijos šiandien  nesu gavęs“, – „Info dienai“ sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

Organizuoja susitikimą

Nurimus aistroms ir pačiai mergaitei, vaiko teisių apsaugos specialistai sako baigiantys  derinti mergaitės ir senelių Laimutės ir Vytauto Kedžių susitikimą. Seneliai esą išėjo psichologijos kursus ir yra pasirengę susitikimui, mergaitė – taip pat.

„Labai džiaugiuosi, kad abi pusės –  ir mama, ir senelė su seneliu yra labai geranoriški, visus mūsų duotus įpareigojimus tam, kad įvyktų susitikimai, vykdė.  Tiek viena, tiek kita pusė žiūri geranoriškai ir tikiuosi, kad susitikimas  įvyks artimiausiu metu“, – sakė Kauno savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas  Birutė Daugėlienė.

Susitikimui tikina neprieštaraujanti ir mergaitės motina L.Stankūnaitė. Pasak jos, vaikas nėra kaltas dėl to, kad suaugusieji susikibo iš peties.

„Nedraudžiu savo dukrai bendrauti. Jei specialistai pasakys, kad galima, institucijos pasakys, kad viskas gerai, prašau. Turi vaikas bendrauti su giminaičiais, vaikas nekaltas, kad ta pusė vienaip ar kitaip  pasielgė negražiai“  , – „Info dienai“ sakė L.Stankūnaitė.  

Stankūnaitė su dukra yra saugomos valstybės ir gyvena įslaptintoje vietoje. Pareigūnai ne kartą yra sakę, kad mažoji liudytoja pedofilijos byloje ir jos motina bus saugomos tol, kol joms grės pavojus. Mažų mažiausiai iki tol, kol teisme bus išnagrinėta pedofilijos byla. Vienintelis kaltinamasis šioje byloje – tragiškai žuvęs Andrius Ūsas.

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla