Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Paslaptingos merginų mirtys užminė šiurpių mįslių PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2012 m. liepos 15, Sekmadienis, 09:08

Serijiniai žudikai Lietuvą šiurpina kas 9 metus – tokia išvada peršasi pasidomėjus be žinios dingstančių jaunų moterų ir merginų istorijomis bei prisiminus anksčiau mūsų šalyje siautėjusius maniakus.

Dingusiųjų sąrašas ilgėja

Praėjusių metų sausio 13 d. paslaptingai prapuolė 22 m. kaunietė Gabija Boguševičiūtė, vėliau paslaptingi dingo viena mergina po kitos. Iš viso mįslingomis aplinkybėmis per pusantrų metų pražuvo keturios jaunos merginos – kaunietės G.Boguševičiūtė ir Skirmantė Skirgailaitė, ukmergiškė Kristina Sabaliauskaitė ir vilnietė Goda Kilaitė.

 

Vėliau jų kūnai buvo rasti vandens telkiniuose. Pasak policijos pranešimų, ant šių merginų kūnų smurto žymių nepastebėta. Kauniečių 22-ejų G.Boguševičiūtės ir 20-metės S.Skirgailaitės kūnai aptikti Nemune, Vilniuje dingusios ukmergiškės 28 metų K.Sabaliauskaitės palaikai aptikti Neryje, o G.Kilaitės kūnas birželio viduryje rastas Balsio ežero dugne, netoli Žaliųjų ežerų gatvės. Pirmame kurse chemiją studijavusi mergina gegužės 23 d. artimiesiems pasakė vykstanti į kursus Lietuvos edukologijos universitete, tačiau juose nepasirodė ir namo negrįžo.

Dėl Gabijos, Skirmantės ir Kristinos mirčių pradėti ikiteisminiai tyrimai jau baigti pripažinus, kad merginos nusižudė. Tačiau jų tėvai negali susitaikyti su tokiomis išvadomis ir mano, kad jų atžalos buvo nužudytos. Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra dar aiškinasi G.Kilaitės, rastos prieš mėnesį, dingimo aplinkybes ir mirties priežastį. Jei paaiškės, kad Balsiuose gyvenusios studentės mirtis – nesmurtinė, bus nutrauktas tyrimas ir dėl jos dingimo.

O be žinios dingusių jaunų merginų sąrašą papildė dar viena – 29 metų vilnietės Olga Ostrovnaja. Šios merginos pasigesta birželio pabaigoje. Olga Joninių dienos vakarą apie 21 val. išėjo iš namų Vilniuje, L.Giros gatvėje, ir iki šiol negrįžo.

Siautėja naujas maniakas?

Pranešimai apie paslaptingai dingstančias merginas vis labiau šiurpina visuomenę. Manyta, kad šalyje siautėja žmonių grobikų gaujos, tačiau kai beveik visos dingusios merginos buvo rastos nuskendusios įvairiuose vandens telkiniuose, pasigirdo nuomonių apie galimai siautėjantį maniaką. Ar merginos savo noru išėjo anapilin, ar Lietuvoje po Antano Varnelio ir Kazio Jonaičio atsirado naujas serijinis žudikas?

Policija nelinkusi sieti jaunų merginų žūčių, tačiau verta prisiminti prieš dešimtmetį siautėjusio K.Jonaičio ir dar seniau – 1992-aisiais – Lietuvos provinciją kraupinusio A.Varnelio istorijas. Pakelių maniaku praminto K.Jonaičio atveju pareigūnai taip pat iš pradžių netikėjo, kad panašaus braižo nusikaltimus daro tas pats žmogus. Ir tik spaudai vis garsiau keliant versiją apie maniaką buvo sutelktos geriausių, labiausiai patyrusių policijos bei prokuratūros pareigūnų pajėgos ir nusikaltimus pavyko išaiškinti.

Pirmas maniakas nepriklausomoje Lietuvoje

Pirmą kartą Lietuvą persmelkė žinia, kad šalyje siautėja žudikas maniakas 1992 m. Iš pradžių nesugaunamuoju laikytas A.Varnelis žudė atokiuose kaimo vienkiemiuose gyvenusius senukus. Vienodu braižu nužudyti šeši pagyvenę žmonės Šakių, Jurbarko, Telšių, Kelmės, Raseinių rajonuose.

Kol A.Varnelis buvo laisvėje, Lietuvos gyventojai šiurpo, o laikraščiai nuolat skelbė vis po naują kraupią žinią. Vienas aukštas VRM pareigūnas apie žudiką tuomet pasakė: „Tai – jau ne žmogus! Tai – vilkas!“ Žiniasklaida išsigandusus kaimo gyventojus vis ragino neprarasti budrumo, nes maniakas žiaurus ir neprognozuojamas: „visas savo aukas žudikas užmuša kirviu per galvą“, „jis nuožmus ir šaltakraujis“, „Kelmės rajone nužudęs auką užvertė ją šiaudais ir dar kelias naktis ant tų šiaudų miegojo“.

Provincijos žmonės lengviau atsipūtė, kai maniaką sugavo Kauno rajono Užliedžių kaimo gyventojai. Paaiškėjo, kad visą Lietuvą gąsdino ir savivaldybių bei VRM kriminalistus už nosies vedžiojo menko išsilavinimo, 22-ejų pagalbinės mokyklos auklėtinis A.Varnelis, kuriam vėliau ekspertai nustatė įgimtą silpnaprotystę.

A.Varnelis buvo nuteistas mirties bausme ir po metų sušaudytas. Dėl tokio teismo nuosprendžio tuomet itin piktinosi Danijos žiniasklaida: „Lietuvoje psichopatai šaudomi teismo nuosprendžiu“. Mat A.Varnelis buvo penktasis iš septynių, kuriems po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje įvykdyta mirties bausmė. Tada buvo padėtas istorijos apie pirmą nepriklausomos Lietuvos žudiką maniaką taškas. O po maždaug po dešimtmečio „užgimė“ naujas maniakas, žudęs tik jaunas gražias merginas.

Nužudydavo plaktuku

Naujo maniako medžioklė prasidėjo 2001-ųjų vasarą. Lietuva vėl šiurpo nuo antraščių apie žiaurų serijinį žudiką. Priešingai nei prieš devynerius metus, kai buvo užpuolami ir žudomi senyvo amžiaus kaimiečiai, dabar maniakas medžiojo išvaizdžias studentiško amžiaus merginas, stabdžiusias pakeleivingas mašinas.

Regioninių ir respublikinių dienraščių puslapiuose tuomet mirgėjo antraštės: „Maniakas keliuose pasėjo mirties baimę“, „Aiškėja, kad merginos sėsdavo į žudiko mašiną ir dingdavo“.

Visi laikraščiai ir visų televizijos kanalų žinių laidos spausdino ir rodė dingusiųjų, o vėliau rastų nužudytųjų nuotraukas. Buvo pranešta, kad merginos dingo po to, kai sostinės Savanorių prospekte stabdė pakeleivingas mašinas. Tuomet Lietuvoje smarkiai sumažėjo autostopu keliaujančių studenčių, o Savanorių prospekte prie išvažiavimo iš miesto jų iš viso nebeliko.

K.Jonaitis pakeleives veždavo ant priekinės sėdynės, bandydavo užmegzti pokalbį, siūlydavo pasimylėti. Merginai nepaklusus, maniakas paimdavo plaktuką, kurį vežiojosi paslėptą po laikraščiu prie pavarų perjungimo svirties, ir juo trenkdavo aukai per galvą. Tuomet belikdavo pasukti į mišką...

Aukų gali būti daugiau

Uždaruose teismo posėdžiuose „narve“ laikytas maniakas tikino, kad merginos pačios neatsispirdavo jo vyriškam žavesiui, o paskui reikalaudavo pinigų. Teismas tuo nepatikėjo, o kameros kaimynams – įslaptintiems liudytojams – maniakas prisipažino, kad aukas žudė be gailesčio ir į jų ašaras nekreipė dėmesio. 2003 m. už keturių merginų išžaginimą ir trijų nužudymą teismas K.Jonaitį pripažino itin pavojingu recidyvistu ir nubaudė kalėti iki gyvos galvos. Manoma, kad K.Jonaičio aukų turėtų būti daugiau, bet to įrodyti nepavyko. Praėjo 9 metai po serijinio žudiko nuteisimo, tačiau ir vėl šalyje mįslingai dingsta merginos. Ir vėl tas nelemtas skaičius – 9. Ar tikrai stropios ir atsakingai į gyvenimą žiūrėjusios studentės nusiskandino? Jei nerandama smurto žymių, gal prieš jas buvo panaudota psichologinė prievarta?

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Asmenų paieškos skyrius ieško be žinios dingusios O.Ostrovnajos. Merginos požymiai: ūgis apie 170 cm, vidutinio sudėjimo, ilgų rusvų plaukų, ant kairės kojos kulkšnies turėjo raudoną tatuiruotę – drugelį suskleistais sparnais. Buvo apsirengusi mėlyna suknele, juoda odine striuke, dėvėjo pilką skrybėlę, avėjo baltus sportinius batelius. Su savimi turėjo žydrą rankinę ir juodą kelioninį lagaminėlį (su ratukais ir ištraukiama rankena). Turinčiuosius informacijos apie dingusiosios buvimo vietą prašome pranešti Asmenų paieškos skyriui telefonu (8 5) 271 6095 arba (8 5) 271 6007.

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla