Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Lietuvoje – neaiškių kraujasiurbių atakos PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2012 m. gegužės 27, Sekmadienis, 07:03

Į gydytojus kreipiasi vis daugiau kupiškėnų ir tvirtina, kad nukentėjo nuo neaiškios kilmės kraujasiurbių. Žmonės tikina įkandimų nepajutę, tačiau skundžiasi skausmais ir įvairių kūno vietų tinimu.

Neaiškios kilmės kraujasiurbiai kupiškėnus apniko atšilus orams. Šio rajono medikai sulaukia vis daugiau pacientų, besiskundžiančių ištinusia ir nepakeliamai skaudama viena ar kita kūno dalimi, numanomo įkandimo vietoje susidariusiais pūliniais.


Žmonės tvirtina tinimą pastebėję po nakties, atsiradusį tarsi iš niekur, bet jie patys įtaria galbūt vabzdžių įkandimą. Medikai kol kas negali atsakyti, kokie vabzdžiai kandžioja kupiškėnus. Gamtininkai spėlioja ir prisimena prieš 15 metų Kupiškį apnikusius mašalus.

Pasekmės sunkios

Kupiškio rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro chirurgas Vincas Dražba LŽ teigė, kad ir vakar, per savo atostogas, nuėjęs į darbą konsultavo neaiškaus gyvio sukąstą žmogų. Gydytojas atskleidė šį pavasarį turėjęs ne vieną galbūt vabzdžių sukandžiotą pacientą, dėl blogos sveikatos būklės priverstą kreiptis į medikus. Anot V.Dražbos, žmogus, kuriam teikė pagalbą, tvirtino, kad jam įkando uodas. Kiti sakė jokio įkandimo nejutę. Tačiau chirurgas dar niekada nėra matęs, kad aplink uodo įkąstą vietą taip smarkiai ištintų kūno audiniai, o įkandimo vietoje susidarytų pūlinys. Stebėdamas tokią jau ne vieno žmogaus audringą organizmo reakciją chirurgas prisipažino esąs priverstas daryti išvadą, kad žmones kandžioja ne uodai, bet kiti neaiškios kilmės kraujasiurbiai.

V.Dražbos teigimu, nuo neaiškios kilmės vabzdžių įkandimų daugiausia nukentėję kaimo žmonės. Visi jie teigė, kad vabzdžio įkąsta vieta pirmiausia paraudo, tik po to ištino. Buvo ligonių, kuriems skausmas tapo nepakeliamas, prireikė nedarbingumo pažymėjimo ir intensyvaus gydymo antibiotikais. Gydytojas teigė, kad per ilgametę darbo praktiką jam teko gydyti pacientus, nukentėjusius nuo bitės, širšės ar vapsvos. Tačiau tokių, kurie nejautė įkandimo, bet pasekmės tokios sunkios, V.Dražba neprisiminė.

 

Pataria pasirūpinti paukščiais
 

Kupiškio miškų urėdijos miškininkas Eugenijus Šukys LŽ tepasakė, kad šiemet miškuose itin drėgna, tad susidaro puikios sąlygos veistis įvairiausiems gyviams. Biržų regioninio parko biologė Renata Ulinskienė teigė girdėjusi apie žmones, nukentėjusius nuo neaiškios kilmės gyvių. Pati biologė prisipažino mananti, kad tai - paprasčiausi mašalai, iki šiol įnirtingai kandžioję tik dzūkus. Ji prisiminė, kad mašalai Kupiškio rajoną jau puolė maždaug prieš 15 metų. „Kenkėjai nebenaikinami, tad neturėtume stebėtis, kad jie puola žmones“, - teigė R.Ulinskienė. Biologė pabrėžė, kad šiemet itin gausiai veisiasi ne tik mašalai, miškuose pastebėta ir labai daug erkių. „Nei su erkėmis, nei su karkvabaliais cheminėmis priemonėmis nebekovojama, tad siūlau tai daryti vadinamuoju biologiniu būdu - kelti inkilus paukščiams, išnaikinantiems šimtus tūkstančių tokių kenkėjų“, - sakė biologė.

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla