Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Donatas Montvydas pateko į „Eurovizijos“ finalą PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2012 m. gegužės 25, Penktadienis, 08:22

Ketvirtadienio vakarą Lietuvos televizija tiesiogiai transliavo antrąjį 57-ojo „Eurovizijos“ konkurso pusfinalį, kuriame pasirodė dar 18 konkurso dalyvių, jų gretose - ir Lietuvos atstovas Donatas Montvydas, patekęs į konkurso finalą.

Po transliacijos paaiškėjo, kurių dešimties šalių atstovai peržengė pusfinalio barjerą ir pateko į „Eurovizijos“ finalą, įvyksiantį jau šeštadienį, gegužės 26-ąją dieną. Tai Lietuva, Bosnija ir Hercogovina, Serbija, Ukraina, Švedija, Makedonija, Norvegija, Estija, Malta ir Turkija.Ketvirtadienį „Eurovizijos“ žiūrovai televizijos ekranuose stebėjo Serbijos, Makedonijos, Nyderlandų, Maltos, Baltarusijos, Portugalijos, Ukrainos, Bulgarijos, Slovėnijos, Kroatijos, Švedijos, Gruzijos, Turkijos, Estijos, Slovakijos, Norvegijos, Bosnijos ir Hercogovinos bei Lietuvos atstovų pasirodymus.

10 geriausiųjų, patekusių į konkurso finalą, po visų pasirodymų išrinko konkurso žiūrovai ir specialiai sudaryta komisija, pastaroji savo balsus atidavė jau po generalinės repeticijos. Vakaro metu komisijos balsai buvo susumuoti su balsavusiųjų televizijos žiūrovų balsais, abiejų pusių įvertinimai verti 50 proc. galutinio rezultato.

Nuo lyriškų baladžių iki klubinės muzikos

Antrąjį „Eurovizijos“ pusfinalį buvo patikėta pradėti Serbijos atstovui Željko Joksimovićiui, atlikusiam kūrinį „Nije Ljubav Stvar“. Itin lyriškas kūrinys Baku „Crystal“ arenoje susirinkusius žiūrovus privertė suklusti – tvarkingas atlikimas gimtąja kalba, gausus instrumentalas, puikiai išvystyta dainos kulminacija nepaliko abejingų. Anksčiau šis Serbijos atstovo kūrinys buvo lyginamas su britų grupės „Coldplay“ hitu tapusiu kūriniu „Paradise“.

Po Serbijos atstovo scenoje pasirodė Makedonijos atstovė konkurse Kaliopi, padovanojusi europiečiams kūrinį „Crno I Belo“, taip pat atliktą gimtąja kalba. Pradžioje lyriškai suskambėjusį kūrinį greitai pakeitė elektrinės gitaros skambesys, į darbą įsijungė ir būgnai – kūrinys įgavo agresijos prieskonio. Pati Kaliopi scenai parinko itin subtilų įvaizdį – ji pasirodė vilkėdama juodą klasikinį kostiumą.

Trečioji į sceną lipo Nyderlandų atstovė Joana Franka, atlikusi kūrinį „You and Me“. Ši atlikėja pirmoji antrajame pusfinalyje uždainavo angliškai – populiariausia „Eurovizijos“ dainų kalba. Mergina atliko paprastą, tačiau smagią dainą su kantri muzikos prieskoniais, pasirodymo metu pati sau pritarė gitara. Joana konkursui pasirinko itin neįprastą sceninį įvaizdį – scenoje ji pasirodė vilkėdama žemę siekiančią žydrą suknelę ir pasipuošė masyvia indėniška kepure, dekoruota plunksnomis.

Savo dainą „Eurovizijos“ gerbėjams padovanojo ir Maltos atstovas Kurtas Calleja, atlikęs klubinės muzikos stiliaus kūrinį „This is the Night“. Šis atlikėjas anksčiau pasirodė ir Lietuvoje – savo eurovizinę dainą mūsų šalyje jis atliko nacionalinės atrankos finalo metu. Scenai atlikėjas parinko Enrique Iglesiaso stilių primenantį įvaizdį, pasirodymo metu jam talkino ir šokiui žiūrovus užvedė energingi muzikantai.

Galop pasirodyti „Eurovizijoje“ atėjo eilė ir Baltarusijos atstovams – grupei „Litesound“, atlikusiai kūrinį „We Are The Heroes“. Įdomu tai, kad šaliai konkurse turėjo atstovauti visai kita atlikėja, tačiau prezidento Aliaksandro Lukašenkos sprendimu, į konkursą iškeliavo „Litesound“. Vaikinai scenoje pasirodė vilkėdami itin išskirtinius kostiumus, kurių didžiąją dalį sudarė metalinės detalės, į sceną jie atsinešė net specialius prie įvaizdžio priderintus metalinius mikrofonų stovus. Europai muzikantai padovanojo roko muzikos stiliaus kūrinį, mėgino papirkti energija ir charizma.

Portugalijai šių metų konkurse atstovauja Filipa Sousa su daina „Vida Minha“ – kūrinys taip pat skamba gimtąja kalba ir yra jau trečiasis toks antrajame pusfinalyje. Mergina scenoje tiesiog sužibėjo tiesiogine to žodžio prasme – čia ji pasirodė vilkėdama žemę siekiančią sidabrinę suknelę, nuo kurios, rodos, nė vienas žiūrovas negalėjo atitraukti akių. Europai mergina padovanojo lyrišką kūrinį, pagardintą portugališkais ritmais. Pasirodymo metu jai talkino penki pritariantieji vokalistai.

Galop į sceną užlipo ir Ukrainos atstovė Gaitana, uždainavusi kūrinį „Be My Guest“. Seksualioji tamsiaodė Europai padovanojo šokių muzikos stiliaus kūrinį, kurio ritmai ir dubstep stiliaus elementai kvieste kvietė žiūrovus šokti. Scenoje atlikėja pademonstravo visas vokalo galimybes, stebino savo energija. Itin efektingai atrodė jai pritarusių šokėjų choreografija, didelį įspūdį žiūrovams paliko ir specialios projekcijos.

Bulgarijai šįmet „Eurovizijoje“ atstovauja Sofi Marinova, konkurse atlikusi kūrinį „Love Unlimited“. Tai jau antras klubinės muzikos stiliaus kūrinys, kuris be jokios abejonės galėtų suskambėti bet kokiame naktiniame klube ir sulauktų daug lankytojų simpatijų. Tiesa, Sofi daina nėra stebinanti – panašiai skambančius kūrinius itin mėgsta atlikti ir Rumuniją nemenkai išgarsinusi atlikėja Inna.  Įdomu tai, kad ši dainininkė pasirodymo metu scenoje stovėjo visiškai viena, tačiau tai nesutrukdė jai priversti publikos šėlti.

Slovėnijos atstovė Eva Boto europiečių širdis mėgino užkariauti kūriniu „Verjamem“, taip pat atliekamu gimtąja kalba. Po kelių iš eilės sekusių klubinės muzikos stiliaus kūrinių, slovėnės dainai pavyko išsiskirti – švelnus atlikėjos balsas, lyriška melodija ir ramus atlikimas paliko įspūdį žiūrovams. Mergina scenoje pasirodė vilkėdama baltą suknelę, siekiančią žemę, jai talkino penkios pritariančios vokalistės, taip pat tviskėjusios baltais kostiumais.

Nina Badrić su daina „Nebo“ šiais metais atstovavo Kroatijai. Ši atlikėja – jau šeštoji antrajame pusfinalyje uždainavusi gimtąja kalba. Nors anksčiau atlikėjai „Eurovizijoje“ dažniausiai dainuodavo angliškai, panašu, kad ši kalba ilgainiui išeis iš konkurso mados… Nina taip pat atliko lėtą ir lyrišką kūrinį, o žiūrovus mėgino užburti savo stipriu balsu. Moteris scenoje pademonstravo itin įmantrų kostiumą – ji vilkėjo juodą itin išskirtinio kirpimo suknelę ir nepaliovė mojuoti jos skvernais.

Švedijos atstovė Lorreen, konkurse atlikusi kūrinį „Euphoria“, iki šiol buvo laikyta vienareikšmiška konkurso favorite – bene visos lažybų kompanijos žemyne pergalę prognozavo būtent šiai atlikėjai. Dar prieš konkursą Loreen daina reguliariai sukosi ir Europos radijo stočių eteryje, pateko į kelių iš jų topus. Itin sudėtinga daina ir labai neįprasta choreografija, minimali scenografija ir vėjyje plevesuojantis kostiumas – taip pat atlikėja pasirodė ir savo šalies nacionalinėje atrankoje, kur visus paliko be žado.

Galop atėjo metas pasirodyti Gruzijos atstovui Anri Jochadzei su daina „I’m a Joker“. Dainininkas Europai padovanojo itin netikėto skambesio kūrinį – prasidėjęs lyriškai jau po pirmo posmelio kūrinys virto neįprastai ritmingu, jį puošė folko stiliaus muzikos motyvai. Žaismingas kūrinys sulaukė publikos susidomėjimo, jį pagyvino kitoniškos šokėjos bei specialieji efektai.
„Scanpix“ nuotr./Švedijos atstovės Loreen pasirodymas
„Scanpix“ nuotr./Švedijos atstovės Loreen pasirodymas

„Love me Back“ – taip vadinasi Turkijos atstovo Cano Bonomo konkurse atliktas kūrinys. Europiečiai, stebėdami turko pasirodymą, išgirdo itin daug tradicinės turkiškos muzikos motyvų – ar tai padės pasiekti aukštą rezultatą konkurse, dar pamatysime. Paprasta, tačiau žaisminga ir smagi dainelė apie jūrą, laivus ir jūreivius, kas atsispindėjo ir atlikėjų šokiuose bei vizualizacijose, nepaliko žiūrovų abejingų – atlikėją „Crystal“ arenos svečiai palaikė itin audringai.

Po Turkijos atstovų į sceną lipti atėjo metas lietuvių „pusbroliams“ estams – šiai šaliai šių metų konkurse atstovauja Ottas Leplandas su daina „Kuula“. Estas konkurse uždainavo lyrišką baladę, vėlei skambėjusią gimtąja estų kalba. Lyriška ir subtili daina bei puikus atlikėjo vokalas „Eurovizijos“ gerbėjams paliko puikų įspūdį dar prieš konkursą – dažnas jų, atsiliepdamas apie antrojo pusfinalio dalyvius, estus įvardijo kaip bene geriausius pretendentus į finalą.

Slovakijai šįmet atstovauja Maxas Jasonas Mai su kūriniu „Don’t Close Your Eyes“. Ši slovako daina – itin didelis iššūkis „Eurovizijai“, mat kūrinys yra itin sunkus – tiesa, ne vokaline prasme, bet savo stiliumi: „Don’t Close Your Eyes“ yra itin agresyvaus roko stiliaus kūrinys. Pats atlikėjas  – Slovakijos sekso simboliu laikomas dainininkas – scenoje elgėsi stebėtinai ramiai ir subtiliai, kas galėjo nustebinti tikrus roko muzikos gerbėjus.
„Scanpix“ nuotr./Norvegų pasirodymas
„Scanpix“ nuotr./Norvegų pasirodymas

Norvegijos atstovas Tooji „Eurovizijos“ scenoje uždainavo dainą „Stay“. Tai – dar vienas šokių muzikos stiliaus kūrinys, tiesiog neleidžiantis žiūrovams sėdėti vietoje – rodos, „Crystal“ arenoje šoko visi iki vieno, nors Norvegija tokio stiliaus kūrinius į „Eurovizija“ siunčia itin retai – daug dažniau jie į konkursą deleguoja sunkiosios arba rimtosios muzikos atstovus. Atsistoti ir pajudinti klubus ragino ir scenoje itin įmantrius šokius demonstravę Tooji talkinę šokėjai, itin pagyvinę vaikino šou.

Prieš paskutinė scenoje pasirodė Bosnija ir Hercogovina, kuriai atstovauja Maya Sar su daina „Karaoke Ti Znam“. Audringas Norvegijos atstovo pasirodymas padėjo merginai išsiskirti iš konteksto – ji europiečiams taip pat uždainavo lyrišką baladę gimtąja kalba, pati sau pritar4 fortepijonu. Tokio stiliaus dainas konkurso žiūrovai girdėjo jau kelias, tad nieko stebinančio mergina scenoje nepademonstravo.

Galų gale išaušo tai, ko laukė kiekvienas lietuvis – „Eurovizijos“ scenoje pagaliau pasirodė ir antrąjį pusfinalį sėkmingai pabaigė Lietuvos atstovas Donatas Montvydas su daina „Love is Blind“. Nors vaikinas turi net kelias eurovizinės dainos versijas skirtingomis kalbomis, konkurse jis nutarė dainuoti angliškai. Esminiu pokyčiu lyginant su pasirodymu nacionalinėje atrankoje tapo D.Montvydo akių raištis – šįkart jis buvo dekoruotas akį traukiančiais kristalais. D.Montvydas lietuvaičių nenuvylė – savo pasirodymą jis pademonstravo sklandžiai, dainą atliko puikiai. Didelių žiūrovų ovacijų sulaukė Lietuvą jau papirkęs D.Montvydo suktukas – publika tiesiog pašėlo.

Išvydus visus aštuoniolikos Europos šalių atstovų pasirodymus, televizijos žiūrovai pakviesti balsuoti už savo favoritus. Balsuoti visi norintieji galėjo vos 15 minučių, per tą laiką jiems priminti visi pirmojo pusfinalio dalyvių pasirodymai ir demonstruota speciali organizatorių programa – reklaminiai filmukai apie Azerbaidžaną.

Po transliacijos paaiškėjo, kurių dešimties šalių atstovai peržengė pusfinalio barjerą ir pateko į „Eurovizijos“ finalą, įvyksiantį jau šeštadienį, gegužės 26-ąją dieną. Tai Lietuva, Bosnija ir Hercogovina, Serbija, Ukraina, Švedija, Makedonija, Norvegija, Estija, Malta ir Turkija.

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla