Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

BBC išleido skandalingą siužetą apie purviną Azerbaidžane vykstančios „Eurovizijos“ paslaptį (VIDEO) PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2012 m. gegužės 24, Ketvirtadienis, 07:04

Azerbaidžano sostinėje Baku vykstantį „Eurovizijos“ dainų konkursą galima drąsiai vadinti šios šalies metų įvykiu. Renginio logotipai yra visur – ant plakatų gatvėse, parduotuvių maišelių, daugybės suvenyrų, transporto...

Ir nors garsiai azerbaidžaniečiai vienu balsu tvirtina esantys laimingi dėl „Eurovizijos“, netrūksta manančių, kad šis renginys – proga pademonstruoti galią šalies prezidentui Ilhamui Alijevui.


Medus su šaukštu deguto – taip galima įsivaizduoti garsiąją „Euroviziją“ Baku iš atsiliepimų. Dainų konkurso turistus pasitiko išpuoštas miestas, specialiai padidintos „baklažaninių-eurovizinių“ taksi  pajėgos, šypsenos ir nuoširdus azerbaidžaniečių džiaugsmas tokiu didingu įvykiu. Tačiau vis pasigirsta kalbų, kad vietiniai prisaikdinti maloniai priimti svečius ir džiaugtis „Eurovizija“, o tam nepritariantys tiesiog nesirodo viešumoje arba yra persekiojami. Bent jau tuo tiki britų BBC televizijos žurnalistai.

Prieš pat pirmąjį pusfinalį, gegužės 21-ąją, buvo pirmąsyk parodytas BBC aktualijų ir tiriamosios žurnalistikos laidos „Panorama“ siužetas, pavadintas „Purvina Eurovizijos paslaptis“ (angl. „Eurovision‘s Dirty Secret“). Jame apžvelgiama, kaip Azerbaidžanas pasitiko žiūrimiausią nesportinį televizijos įvykį – „Euroviziją“.

Laimingi per prievartą?

Reporteris Paulas Kenyonas ir jo atradimai stebina: žurnalisto kalbinami žmonės tvirtina, kad konkursas rengiamas naudojant įbauginimą. Pavyzdžiui, Armėnijos atstovai atsisakė dalyvauti „Eurovizijoje“ baimindamiesi dėl savo saugumo, mat jų šalį ir Azerbaidžaną sieja ilga nesantaika. Televizijos istorijoje pasakojama, kad vienam prieš režimą protestuojančiam atlikėjui buvo liepta išvykti iš šalies dar prieš prasidedant konkursui grasinant kalėjimu. Dešimtims ar net šimtams žmonių teko priverstine tvarka palikti namus, kurie buvo griaunami siekiant atlaisvinti erdvę „Eurovizijai“... Cituojama JAV ambasada Baku, kuri palygino Azerbaidžaną valdančią prezidento šeimą su mafija. Reportaže skaičiuojamos ir Alijevų nuodėmės – pašalinti politiniai oponentai, suklastoti rinkimai ir nugviešta šalies naftos ir turtų valdymo kontrolė.

Būnant Baku, sunku sužinoti tiesą – arba azerbaidžaniečiai įgudę melagiai, arba neįmanoma sutikti tų, kurie turi kitą nuomonę. Statistiškai gatvėse iš 10-ies sutiktų žmonių visi dešimt tvirtina esantys laimingi dėl „Eurovizijos“ ir besididžiuojantys savo šalimi. Tiesa, vienas taksistas teigė nenorintis kalbėti apie konkursą, nes neturintis ką apie jį pasakyti. Baku gimęs vyras atsisakė ir fotografuotis bei leisti įrašyti pokalbį. Tačiau, ar tai galima laikyti ženklu ir įtarti, kad Azerbaidžanas „Eurovizijai“ pasiruošė tik kosmetiškai, o šalies viduje liko kraujuojančių žaizdų? Vargu.

Po BBC pasirodžiusio vaizdo siužeto daugeliui iškilo klausimas – jei Azerbaidžane tiek daug bėdų ir povandeninių srovių, kodėl tai žinodami „Eurovizijos“ rengėjai leido šaliai rengti konkursą? Kiti skeptikai juokavo, kad britų televiziją užrūstino tai, kad Didžiosios Britanijos atstovas Engelbertas Humperdinckas ir jo daina „Love Will Set You Free“ neturi šansų laimėti ir dėl to lieja tulžį. Azerbaidžano šalininkai Baku teigė, kad tokius piktus išpuolius galėjo paskatinti suvokimas, kiek turtinga šalis išleido pinigų konkursui, ir žinojimas, kad vargiai kuri Europos šalis galės tai pakartoti.

Siūlome pasižiūrėti visą BBC laidos „Panorama“ siužetą:

 

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla