Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Nuo kovo pradžios didės rūkalų kaina PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Irma Peldė | 2012 m. vasario 22, Trečiadienis, 09:47

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, kad nuo kovo 1 d. cigaretėms, cigarams ir cigarilėms pradedamas taikyti didesnis akcizų tarifas, o rūkalų kainą bus galima rasti ant pakuotės – įsigaliojus teisės aktų pakeitimams, gamintojai nebeprivalo didžiausios kainos nurodyti būtinai ant banderolės.

 

Kovo pradžioje įsigalioja Lietuvos Respublikos akcizų įstatymo pakeitimai, kurie nustato didesnį cigaretėms taikomą akcizų tarifą, t.y. specifinis elementas nuo 132 litų didinamas iki 140 litų už 1000 cigarečių (akcizų tarifas cigaretėms susideda iš dviejų dalių t.y. iš specifinio elemento – skaičiuojamo litais už 1000 cigarečių ir vertybinio elemento – skaičiuojamo procentais nuo didžiausios mažmeninės kainos), cigarams ir cigarilėms akcizų tarifas nuo 80 litų didinamas iki 84 litų už kilogramą. Vidutiniškai pakelis populiariausių cigarečių turėtų brangti apie 20 ct.

 

VMI atkreipia dėmesį, kad pirkėjai jau kitą mėnesį taip pat neturėtų nustebti neradę didžiausios leistinos rūkalų kainos ant banderolės: įsigaliojus to paties įstatymo pakeitimams, kainą gamintojai gali nurodyti bet kurioje pakuotės vietoje. Pažymėtina, kad visgi kaina gali būti ir ant pakuotės, ir ant banderolės. Tokiu atveju pardavėjai negali parduoti cigarečių ar kitų rūkalų brangiau, nei nurodyta didžiausia kaina bet kurioje vietoje.

 

VMI informuoja, kad tais atvejais, kai:

 

- banderolėje bus nurodoma viena kaina, pvz., 8 Lt, o ant pakelio kita - pvz., 9 Lt, tai pardavimo kaina yra didžiausia iš šių kainų, t.y. 9 Lt. 

- banderolėje bus nurodoma viena kaina, pvz., 9 Lt, o ant pakelio kita - pvz., 8 Lt, tai pardavimo kaina vėlgi yra didžioji, t.y. 9 Lt.

 

Taip pat galima situacija, kai vietoje kainos banderolėje (toje vietoje, kurioje ankstesnėse banderolėse buvo kaina) bus nurodomi nuliai – tokiu atveju reikia žiūrėti ant pakelio nurodytą kainą.

 

VMI primena, kad visą reikiamą informaciją mokesčių klausimais gyventojai ir bendrovės gali gauti paskambinę trumpuoju Mokesčių informacijos centro telefonu 1882 ar apsilankę VMI interneto svetainėje www.vmi.lt. VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.

 

Valstybinės mokesčių inspekcijos informacija

 

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla