Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Šiaulių gimnazistės žudikės sulaukė atpildo: Viktorija Vaitiekaitytė ir Viktorija Lietuvninkaitė išgirdo nuosprendį PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. birželio 01, Šeštadienis, 10:43
Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį rezonansinėje baudžiamojoje byloje, kurioje Viktorija Vaitiekaitytė ir Viktorija Lietuvninkaitė yra kaltinamos itin žiauriai nužudžiusios Stasio Šalkauskio gimnazijos 17-metę moksleivę Nedą. Merginos kalės po 20 metų, o nužudytosios tėvams solidariai privalės atlyginti 526 tūkst. litų.
Penktadienio popietę Šiaulių apygardos teismas paskelbė, kad pripažįsta Viktoriją Vaitiekaitytę ir Viktoriją Lietuvninkaitę kaltomis dėl visą Lietuvą sukrėtusios žmogžudystės.

17-metė Šiaulių gimnazistė buvo nužudyta itin žiauriai, jos palaikai supjaustyti ir išmėtyti.

Bylą kuruojantis prokuroras prašė skirti žudikėms po 20 metų nelaisvės.

Būtent tokias bausmes Šiaulių apygardos teismas kaltinamosioms ir paskyrė, nors aukos tėvai reikalavo kalėjimo iki gyvos galvos.

Be to, teismas iš dalies patenkino nukentėjusiaisiais šioje byloje pripažintų aukos tėvų ieškinį dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo. Pagal nuosprendį, 26 000 litų turės būti sumokėti turtinei žalai atlyginti. O kaip moralinę kompensaciją teismas iš kaltinamųjų priteisė iš viso 0,5 milijono litų – po 250 tūkst. litų iš kiekvienos.

Kūno dalių nesurankiojo


15min.lt primena, kad nepilnametė mergina be žinios dingo 2011-ųjų liepos 14 dieną. V.Vaitiekaitytė ir V.Lietuvninkaitė sulaikytos praėjus trims dienoms.

Jos atskleidė nužudžiusios septyniolikmetę viename Šiaulių pietinio mikrorajono butų. Vėliau kūną dalimis sudėjo į polietileninius maišus ir išmėtė apleistose laukymėse. Kai kurias kūno dalis teigė sumetusios į šiukšlių konteinerį.

Pareigūnai visų kūno dalių nė nesurado.

Atgaila nenustelbė cinizmo


Žudikių atgaila teisėjų širdies nesuminkštino. Šiaulių apygardos teisme nuosprendį skelbęs teisėjas tikino, kad verdiktui neturėjo įtakos žudikių prisipažinimas kaltomis ar gailėjimasis dėl padaryto nusikaltimo. Teismo nuomone, atgaila nebuvo nuoširdi, nes žudikių laiškuose apie auką buvo užsimenama nepagarbiai ir ciniškai.


Teismas taip pat konstatavo, kad nužudymas įvykdytas itin žiauriai. Bylos duomenimis, galva nuo kūno galėjo būti atskirta mirties momentu arba iškart po jo.

Teisėjo skaitomas nužudymo detales susirinkusieji palydėjo skausmingais atodūsiais.

Taip pat atsiduso ir V.Vaitiekaitytė, išgirdusi, kad jai teks už grotų praleisti ateinančius 20 gyvenimo metų.

V.Lietuvninkaitė emocijų nedemonstravo.

Teismas konstatavo, kad V.Vaitiekaitytė nusikalstamų veikų padarymo metu nebuvo tik statistė – ji konkrečiai talkino savo bendravardei visuose nusikaltimo etapuose.

Iš teismo salės išvedama V.Lietuvninkaitė atrodė palaužta. Rankomis jau kartais nebedengė veido.

Tuo tarpu V.Vaitiekaitytė kruopščiai slėpė savo veidą.

Teismo koridoriuose aidėjo prakeiksmai žudikėms ir nuostaba, kad bausmė už žiaurų nusikaltimą esą per menka.

Motyvų paaiškinti negalėjo


Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjo ryšiams su visuomene Vytauto Jončo paviešintame pranešime rašoma, kad gegužės 31 dieną Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje  dvi gimnazistės šiaulietės, V.Vaitiekaitytė, gimusi 1993 metais, ir 1992 metais gimusi  V.Lietuvninkaitė buvo kaltinamos itin žiauriu nužudymu, nužudytos merginos palaikų išniekinimu. Merginos pripažintos kaltomis.

Šis visoje šalyje itin didelį atgarsį sukėlęs nusikaltimas padarytas 2011 metų liepos 14 dieną. Gimnazisčių bendramokslė, 17 metų Neda R. buvo įviliota į V.Vaitiekaitytės močiutės butą. Nužudytosios kūnas buvo sudarkytas, aukos palaikai išmėtyti pietiniame Šiaulių mikrorajone esančioje dykvietėje. Pareigūnams, tyrusiems šį nusikaltimą, taip ir nepavyko rasti visų aukos kūno dalių.

Teisiamosios kaltės neneigė, tačiau jos taip ir negalėjo paaiškinti savo poelgio motyvų.

Teismo baudžiamųjų bylų skyriaus kolegija, išnagrinėjusi šią bylą, konstatavo, kad merginų padarytas nusikaltimas yra įrodytas liudytojų parodymais, kaltinamųjų prisipažinimu, kita byloje esančia medžiaga.

Dėl apeliacijos neapsisprendė


Šiandienis teisėjų kolegijos, kurią sudaro Raimundas Jurgaitis (pirmininkas, pranešėjas), Zigmas Kavaliauskas ir Vidmantas Mylė, paskelbtas nuosprendis dar neįsiteisėjo, verdiktas per 20 dienų gali būti apskųstas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Dukters netekusi motina žurnalistams sakė, kad dėl apeliacijos šeima apsispręs pasitarusi su advokatu. Tuo tarpu tėvas svarstė, kad 20 metų nelaisvė iš esmės yra pakankamai griežta bausmė už nusikaltimą, tačiau Lietuvoje įprasta nuteistuosius paleisti gerokai anksčiau, o tai šiuo atveju neatitinka nukentėjusiųjų interesų.

„Mes norėjome, kad bausmė būtų įkalinimas iki gyvos galvos. Žmogaus gyvybė mūsų valstybėje nėra vertinama, todėl ir 20 metų nelaisvės nėra mažai“, – kalbėjo nužudytosios motina. Tėvas kartojo, kad bausmė žudikėms bus pakankama tik tuo atveju, jei jos nebus paleistos į laisvę anksčiau laiko.


 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla