Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Psichologė: bėgančių iš namų vaikų problemų reikia ieškoti šeimoje PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. vasario 22, Penktadienis, 10:48

Vaikų pabėgimas iš namų pastaruoju metu tapo dažnu reiškiniu. Daugelis jų dažniausiai surandami arba tiesiog namo grįžta patys. Specialistai teigia, kad dažniausiai vaikai bėga dėl dviejų priežasčių: kai šeimoje paaugliui trūksta šilumos ir dėmesio ir jis jaučiasi nereikalingas arba kai išauginama atžala, linkusi savotiškai terorizuoti tėvus.
Berniukas turėjo elgesio problemų

Iš namų pabėgusį ir desperatišką laiškelį tėvams palikusį mažametį jį pažinojusieji apibūdina nevienareikšmiškai.

„Tai labai gabus, muzikalus vaikas, tačiau mokykloje jis turėjo elgesio problemų. Mūsų mokyklą jis lankė tik nuo pernai rugsėjo, visą tą laiką su juo dirbo psichologė ir socialinė konsultantė“, – Alfa.lt sakė Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos socialinė pedagogė Jolanta Misiurienė.

Pasak jos, tai buvo hiperaktyvus berniukas, dėl elgesio problemų jam reikėjo nuolatinių konsultacijų. Pedagogė teigė daugiau nieko negalinti pasakyti, nes nežino, koks jis būdavo namie ir kokią įtaką jam galėjo padaryti barnis šeimoje. Kaip teigė J. Misiurienė, šiuo metu svarstoma galimybė berniuką apgyvendinti raidos centre.

Policijos pareigūnai ir Senųjų Trakų seniūnė Ana Ingelevič Alfa.lt teigė, kad vienturčio šeima nėra asociali, į rizikos sąrašą neįtraukta.

Dingus vaikui iš karto pradedama intensyvi paieška


Tuo metu Dingusių žmonių šeimų paramos centro direktorė Natalija Kurčinskaja Alfa.lt teigė, kad iš namų bėgantys vaikai dažniausiai turi problemų šeimoje. „Negaliu nieko sakyti apie konkretų atvejį. Svarbiausia, kad berniukas atsirado. Pagal pernai metų statistiką, iš 1288 dingusių paauglių policijos buvo surasti arba patys grįžo namo 1217. Mes dažnai juos vadiname etatiniais bėgliais. Kai kurie bėga ne pirmą ir net ne penktą, o po dešimtį kartų“, – sakė N. Kurčinskaja.

Tačiau moteris, kuri pati prieš penkiolika metų patyrė skaudžią netektį – dingo jos mažametis sūnus – teigė, kad labai džiaugiasi pakitusiu policijos požiūriu. Tada, kai dingo jos vaikas, buvo liepiama laukti dvi dienas ar net savaitę – gal paauglys kur nors linksminasi su draugais. Dabar pareigūnai iš karto skelbia paiešką ir meta visas pajėgas.

„Sutinku, kad daugeliu atvejų vaikai tiesiog pabėga, bet juk bet kada gali įvykti nelaimė. Todėl gerai, kad dabar iš karto pradedamos intensyvios paieškos“, – sakė centro direktorė.

Reikia kalbėtis su tėvais


Ji neatmeta ir galimybės, kad laimingai surastas berniukas galėjo norėti tam tikra prasme šantažuoti tėvus, ypač jei prieš tai kilo kažkoks konfliktas.

„Niekas neatsiranda be jokios pradžios, reikėtų kalbėtis su tėvais. Manau, tai ir bus daroma. Kartais ir tėvai nesuvokia, kad vaikas augdamas jau tampa atskira asmenybe, ne visai suvokia jo poreikius. Gal jis tiesiog pasijuto nereikalingas tuose namuose – tai galbūt tik jo įsivaizdavimas, bet tokiame amžiuje dažnai kiekvienas jausmas yra hiperbolizuotas, – Alfa.lt sakė Dingusių žmonių šeimų paramos centre savanore dirbanti psichologė Kristina Vrubliauskaitė.


 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla