Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Urale nukrito meteoritas, sužeista per 400 žmonių PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. vasario 15, Penktadienis, 10:29

Rusijos pareigūnai pranešė, kad šalies Čeliabinsko regione, apie 1 500 km į rytus nuo Maskvos, nukrito meteoritas.
10.29 val.: Rusijos vidaus reikalų ministerija informavo, kad po to, kai nukrito meteoritas, trijuose artimiausiuose regionuose į ligonines jau kreipėsi daugiau nei 400 žmonių, skelbia „RIA Novosti“. Dauguma sužeistųjų nukentėjo nuo dūžtančių stiklų šukių. „Mažiausiai trijų žmonių būklė yra ypač sunki“, – teigė ministerijos atstovas.
Nukritęs meteoritas padarė žalos mažiausiai šešiuose miestuose centrinėje Rusijoje. Incidentų užfiksuota ir gretimame Kazachstano regione.


9.33 val.: Lietuvos radijas praneša, kad daugeliui Čeliabinsko gyventojų meteorito sprogimas įvarė daug baimės, kilo panika. Iš pradžių žmonės pamatė tik labai ryškų blyksnį, sprogimo banga atkeliavo vėliau. Todėl pamanė, kad sprogo atominė bomba. Sprogimo banga buvo tokia didelė, kad kai kuriems miestiečiams, filmavusiems retą gamtos reiškinį, iš rankų išmušė telefonus ir vaizdo kameras.

9.10 val.: Rusijos žiniasklaida skelbia, kad nukrito pavienis meteoritas, kuris sprogo ore, maždaug 10 km aukštyje. Neoficialiai nurodoma, kad didžiausia dangaus kūno dalis nukrito apie 80 km nuo Satkos miesto. Rusijos ekspertai nemano, kad ant žemės nukris daugiau meteorito fragmentų.

„Russia Today“ duomenimis, vietos gyventojai spėliojo, esą šis incidentas gali būti susijęs su penktadienio vakarą pro pat Žemę pralėksiančiu 45 metrų skersmens asteroidu „2012 DA14“. Tačiau NASA užtikrina, kad šis asteroidas, galintis padaryti kur kas daugiau žalos, tebeskrieja link Žemės ir planetos nekliudys, praneša Space.com.

Artimų Žemei objektų stebėjimo programai vadovaujantis NASA astronomas Donas Yeomansas patikino, kad „2012 DA14“ nekelia jokios grėsmės Žemei nei dabar, nei artimiausioje ateityje.

Šis asteroidas buvo atrastas pernai vasarį ir yra atidžiai stebimas NASA bei astronomijos mėgėjų visame pasaulyje.

8.50 val. Lenta.ru rašo, kad pagalbos į medikus jau kreipėsi daugiau nei 100 žmonių. Daugelis sužeisti dūžtančių stiklų. Pirminiais duomenimis, nuo meteorito skeveldrų labiausiai nukentėjo Čeliabinsko cinko gamyklos sandėliai, taip pat keli gyvenamieji namai. Kai kurie langai nuo oro bangos neišlaikė ir tiesiog „iššovė“ kartu su rėmais.

8.25 val. News.ru pranešė, kad penktadienio rytą gyventojai matė ne meteoritų lietų, kaip buvo skelbta anksčiau, o vieno meteorito sprogimą. Preliminariais duomenimis, nuo krintančių nuolaužų sužeisti keturi žmonės.

„Uralo teritorijoje suiro meteoritas, jis iš dalies sudegė dar žemutiniuose atmosferos sluoksniuose“, – sakoma Rusijos ekstremalių situacijų ministerijos pranešime.

Pranešama, kad meteoritas nukrito retai gyvenamame Satkos mieste. Jis buvo matomas danguje virš Jekaterinburgo, Čeliabinsko ir Kurgano. Gyventojai paraginti grįžti namo, iš mokyklų ir darželių evakuojami vaikai.

8.04 val. Rusijos vidaus reikalų ministerijos atstovas Vadimas Kolsnikovas pasakojo, kad pasigirdo sprogimas, o dėl jo išdužo pastatų langai.

Informacijos apie sužalojimus kol kas nėra, tačiau Rusijos naujienų agentūros cituoja neįvardintus šaltinius, kuriuose teigiama, kad retai apgyvendintame regione, kuris yra rytiniame Uralo kalnų pakraštyje, sužeista keletas žmonių.

Znak.com skelbia, kad Rusijos gyventojai tapo neįprasto atmosferos reiškinio liudininkais. Danguje jie išvydo ryškią šviesą,  kuri netrukus dingo ir pasigirdo sprogimas. Čeliabinsko regione kai kur dingo mobilusis ryšys.

 

Video

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla