Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Skaudžiausias Sandy smūgis į Niujorko transporto širdį – metro PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2012 m. lapkričio 01, Ketvirtadienis, 10:32

Preliminariais skaičiavimais, per naktį uraganas Sandy Niujorkui padarė žalos už daugiau nei 10 mlrd. JAV dolerių, tačiau tai, kas laukia metropoliteno gyventojų kol bus atstatyta viešojo transporto sistema, gali kainuoti gerokai daugiau.
Specialistų skaičiavimais, dėl sutrikusio metro darbo Niujorkas gali patirti apie 40 mlrd. JAV dolerių nuostolių. Manoma, kad per 108 metų Niujorko metro istoriją tai gali būti pats skaudžiausias smūgis gyvybiškai svarbiai miesto arterijai.


Kol nėra išvalytos visos nuolaužos ir išpumpuotas vanduo, sunku paskaičiuoti, kokią tiksliai žalą padarė uragano sukelti potvyniai. Tačiau jau dabar aišku, kad giliausiai esančiuose tuneliuose gedimai bus labai sudėtingi.

Visų pirma, tunelius užtvindęs sūrus vanduo galėjo pažeisti elektros jungimus ir valdymo įrenginius. Automatizuotai sistemai bet koks gedimas galėtų būti itin skausmingas, todėl prieš atnaujinant darbą užtvindytuose tuneliuose teks atlikti daug elektros instaliacijos darbų.

„Visą valdymo sistemą teks ne tik išdžiovinti, bet ir išvalyti, perrinkti ir išbandyti“, – naujienų agentūrai AP sakė gamtinių nelaimių ekspertas Klausas Jacobas.

Be to tunelius reikės išvalyti nuo vandens suneštų nuolaužų ir juos išdžiovinti. Po audros darytose nuotraukose matyti, kad į metro vanduo sunešė net automobilius, o kai kur vandeniui išplovus gruntą atsirado didelės įgriovos.

Niujorko meras Michaelas Bloombergas praūžus audrai sakė, kad metro darbą tikimąsi atnaujinti po keturių dienų. Tiesa, nėra aišku, kiek laiko prireiks 100 proc. atkurti transporto sistemos funkcionavimą. Manoma, kad Niujorko metro pradės veikti 90 proc. pajėgumu tik per keturias savaites.
 

Niujorko metro kasdien naudojasi daugiau nei 5 mln. miesto gyventojų. Niujorke (skaičiuojant su priemiesčiais) gyvena apie 8,2 mln. gyventojų).

Niujorko metro pradėtas statyti 1904 metų rugsėjo 27 dieną.

Jame yra 34 metro linijos, iš kurių 24 eksploatuojamos.

Iš viso linijas aptarnauja 468 metro stotelės.

Iš viso nutiesta 337 kilometrai bėgių.

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla